Dmitry Bivol obhájil pás WBA Super v polotěžké váze. Zvítězila i McCaskill!

Na galavečeru v Chicagu, kde se poprvé představil Oleksandr Usyk v těžké váze, hájil svůj pás WBA Super v polotěžké váze Dmitry Bivol. Obhajobu zde absolvovala i šampionka WBC a WBA super lehké váhy Jessica McCaskill.

Dmitry Bivol (17-0-0, 11 KO) vs. Lenin Castillo (20-3-1, 15 KO) – Na galavečeru v Chicagu, pod taktovkou streamingového gigantu DAZN, se ke své páté obhajobě pásu WBA postavil i osmadvacetiletý Rus, Dmitry Bivol. Aktuální světová trojka polotěžké váhy si po dvou těžkých soubojích se Jeanem Pascalem a Joe Smithem vybrala pro dobrovolnou obhajobu lehčího soupeře, kterým byl 105. muž světového žebříčku Lenin Castillo. Jednatřicetiletý odolný rodák z Dominikánské republiky nikdy nebyl ukončený před limitem a nepovedlo se to ani skvělému Rusovi. Ten sice dokázal svého soupeře jednoznačně přejet a dokonce jej v šestém dějství poslal na podlahu ringu, ale dokončit svoji práci před limitem nedokázal. Spokojit se tedy musel s jednoznačným bodovým vítězstvím v poměru 2x 119-108 a 120-107.

Jessica „CasKILLA“ McCaskill (8-2-0, 3 KO) vs. Erica Anabella „La Pantera“ Farias (26-4-0, 10 KO) – Své pásy WBA a WBC hájila ve svém rodném městě i aktuální světová jednička super lehké váhy Jessica McCaskill. Pětatřicetiletou šampionku přijela otestovat stejně stará rodačka z Bueno Aires, Erica Anabella Farias. Obě dámy se již střetli v minulém roce, kdy jasné bodové vítězství slavila Američanka v poměru 96-94, 97-93 a 98-92. Nyní však šlo o těsnější duel a argentinská válečnice předvedla velice kvalitní výkon, kterým McCaskill hodně trápila. Nakonec však opět mohla slavit šampionka super lehké váhy, jenž opanovala souboj na body v poměru 94-94, 97-91 a 96-92.