Dirrell byl lepší než Yildirim a opět se stal světovým šampionem!

Anthony „The Dog“ Dirrell (33-1-1, 24 KO) porazil technickým rozhodnutím tureckého „Robota“ Avniho Yildirima (21-2-0, 12 KO) a stal se po druhé v kariéře světovým šampionem WBC v super střední váze.

Přesně jak se očekávalo, tak i vypadal souboj mezi sedmadvacetiletým Turkem a o sedm let starším Američanem. Yildirim se snažil tlačit na svého soupeře, zasypat ho tvrdými údery a diktovat tempo, ale Dirrell ukázal zkušenosti. Z protiútoků trestal tureckého soka a pomalu, ale jistě jej rozebíral. Rodák z tureckého Istanbulu byl často napomínán za nečisté praktiky, avšak i přesto se snažil urvat pro sebe cenné vítězství. Zlomový okamžik přišel v kole číslo deset, kdy se oba bijci srazili hlavami a nad Američanovým okem se objevila krvavá trhlina.

Sudí chvíli nechal v boji pokračovat, ale po pár Yildirimových úderech musel duel přerušit a nechat trhlinu zkontrolovat. Ringový doktor jednoznačně naznal, že s tímto cutem se dále pokračovat nemůže a Turek začal slavit, jako smyslu zbavený, než mu realizační tým sdělil, že se bude duel bodovat, jelikož šlo o srážku hlavami. S ohledem na statistiky, kde Dirrell trefil 317 z 864 úderů a Yildrim pouhých 240 z 692 úderů, bylo zřejmé že duel opanuje americký „Pes“. Dva bodový sudí dali za pravdu statistikám a nabodovali duel 96-94 pro Dirrella. Třetí do party šel proti proudu a dal nesmyslné vítězství 98-92 tureckému bijci. Anthony Dirrell tak po prvé od roku 2014 mohl zvednout pás mistra světa WBC nad svoji hlavu a vydat se do noci slavit svůj sladký triumf.