Dillian Whyte: Zničil bych toho zbabělce Deontaye Wildera!

Sympatie mezi prozatímním šampionem WBC Dillianem „The Body Snatcher“ Whytem (27-1-0, 18 KO) a bývalým šampionem WBC Deontayem „The Bronze Bomber“ Wilderem (42-1-1, 41 KO) stále přetrvávají.

Jednatřicetiletý britský válečník figuruje na špici žebříčku WBC od konce roku 2017, avšak nikdy nedostal možnost se utkat s tehdejším šampionem Deontayem Wilderem. Ten podle Whytových slov neustále utíkal od jejich společného měření sil, až skončil v sítích jiného britského chasníka Tysona Furyho. Ten jej v sedmi kolech naprosto zdemoloval a nyní přichází jeho krajan, aby si do padlého šampiona ještě s chutí kopl. „Třetí souboj s Furym? To je směšné, protože prohrál poprvé, prohrál podruhé a prohraje i potřetí. Fury je ve všech ohledech lepším boxerem. Co chce teď měnit, když nedokázal nic změnit za posledních patnáct let? Nezmění nic.“ – Začal rýpat jednatřicetiletý Brit, který se narodil v jamajském Port Antoniu.

„Neumí boxovat a neumí ani použít jab. Jeho rovnováha je otřesná, jeho krk je křehký a rozhodně nemá takovou ránu, jak všichni říkají. To, co ty kluky posílalo na podlahu ringu nebyla jeho síla, ale načasování a rychlost. Není to žádný brutální knockoutér s drtivou silou. Vždyť se podívejte na jeho rekord. Ten chlap neporazil nikoho dobrého. Teď už všichni víme, proč ten zbabělec tak dlouho přede mnou utíkal. Od roku 2017 jsem jeho povinným vyzývatelem, ale on se mnou nikdy nechtěl bojovat. Zdrhal přede mnou 900 dnů a celý vystrašený se schovával za WBC a prosil je, aby mu umožnili bojovat s někým jiným. Hlavně abych to nebyl já. Zničil bych ho a on to ví.“ – Pokračoval ve své náloži slov Whyte.

Britský chasník má však pro amerického knockoutéra dobrou zprávu. Protože nyní už nejde o nějaký titul. Nyní už je to osobní. „Wilder vždycky věděl, že jdu po jeho krku. Moc dobře věděl, že mu můj styl nebude vyhovovat a proto utíkal, co mu nohy stačily. Chci ho jen ujistit, že ať bude mít pás nebo ne, tak vždy budu chtít zápas s ním.“ – A Nebyl by to „The Body Snatcher“, aby zůstal jen u svého oblíbeného Američana. „Pevně věřím, že bych dokázal porazit každého. Vymlátil bych celou světovou špičku. Pokud budu ve formě, tak zničím všechny.“ – Dokončil své povídání aktuálně šestý muž světového žebříčku.