Dillian Whyte: Wilder je ignorant pokud chce vyhodit Brelanda! Fury ho zmlátil jako děvku!

Aktuální prozatímní šampion WBC těžké váhy Dillian „The Body Snatcher“ Whyte (27-1-0, 18 KO) se rozpovídal o uplynulém odvetném souboji mezi Deontayem „The Bronze Bomber“ Wilderem (42-1-1, 41 KO) a Tysonem „Gypsy King“ Furym (30-0-1, 21 KO).

Odvetný souboj mezi Tysonem Furym a Deontayem Wilderem, který se uskutečnil o uplynulém víkendu, stále vzbuzuje hodně emocí. Bývalý světový šampion WBC musel svůj pás odevzdat po tom, co se dvakrát objevil na podlaze ringu a v sedmém kole ukončil jeho trápení vlastní roh. Americký knockoutér se hodně zlobil na kouče Marka Brelanda, jenž hodil do ringu bílý ručník. Ten totiž neuposlechl výzev svého svěřence, který nechtěl, aby duel kdokoliv končil. Rodák z Alabamy se po souboji nechal slyšet, že hodně uvažuje o propuštění Brelanda ze svého týmu. Toto vyhlášení se však rozhodně nelíbí aktuální světové šestce těžké váhy Dillianu Whytovi.

 

„To jen ukazuje, jak hloupý je Deontay Wilder. Mark Breland je totiž jediný skutečný válečník v jeho rohu.“ – Narážel jednatřicetiletý Brit na historii amerického kouče, jenž v roce 1982 vyhrál světový šampionát amatérů a o dva roky později se stal olympijským vítězem. Mezi profesionály se pak stal šampionem welterové váhy a zapsal rekord (35-3-1, 25 KO). „Byl to jedinej chlap, kterej tam byl při smyslech, protože ti ostatní by ho nechali zabít. Breland udělal dobré rozhodnutí, když zastavil duel. On sám moc dobře ví, jaké to je v tvrdé bitvě. Wilder je skutečný ignorant. Pokud se rozhodne vyhodit Brelanda, tak je hloupější, než vypadá.“ – Zastával se Whyte amerického kouče.

Následně se rodák z Jamajky hájící britské barvy rozpovídal ještě o samotném duelu. „Nebyl jsem překvapen výsledkem souboje, protože Wilder je hrozný boxer. Tyson je milionkrát lepší boxer než on. Pokaždé, když jej zasáhl, tak měl Wilder problémy. Ten chlap mě fakt baví. On svoji prohru svede na trenéra a těžký kostým. Kostým, který on sám musel schválit a musel vědět, že bude těžký. Proboha dvacet kilo a jemu odešly nohy? Vždyť šel jen sto metrů. Herci normálně běhají v těžkých kostýmech celé dny a nestěžují si. Wilder mluví sračky. Prohrál s lepším mužem. Dostal výprask. Tyson ho zmlátil jako děvku.“ – Přiostřil slova Brit, jenž by svůj další souboj měl absolvovat 2.5.2020 v Manchesteru, kde se potká s Alexanderem Povetkinem.