Dillian Whyte: Usyk je povinným vyzývatelem skrze WBO? Box je plný hoven!

Dalo se čekat, že toto rozhodnutí, které učinila organizace WBO, se nebude vůbec líbit britskému raubíři, Dillianovi „The Body Snatcher“ Whytovi (25-1-0, 18 KO). Ten se vůči tomuto rozhodnutí ostře ohradil.

Ještě aby se to jednatřicetiletému rodákovi z Jamajky, jenž hájí britské barvy, líbilo. Aktuální světová šestka a britská trojka těžké váhy byla totiž jedničkou organizace WBO od září minulého roku a co více, již od července minulého roku je Whyte držitelem mezinárodního titulu WBO, když ve dvanácti kolech zdolal bývalého šampiona této organizace, Josepha Parkera (25-2-0, 19 KO). Následně titul obhájil na konci roku s Derckem Chisorou. Nyní jej tato organizace odstrčila až na třetí místo svého žebříčku. Dvojkou žebříčku je nyní Tyson Fury, jenž má v držení interkontinentální titul WBO a jedničkou je hvězdný Ukrajinec, Oleksandr Usyk.

Problém je však to, že Usyk ještě v těžké váze ani nebojoval, jelikož se květnový duel s Carlosem Takamem musel zrušit díky jeho zranění bicepsu. „Pokud řeknu to, co opravdu cítím, tak mě ze žebříčku úplně vyřadí. Sotva něco řeknu, tak už chodí e-maily a dopisy, které říkají, že nemohu takové věci říkat. Podle nich je to neuctivé, ale to, že se ke mně chovají neuctivě už jim nevadí. Box je plný hoven, což ostatně vidíme dnes a denně. Je to naprostý vtip. Usyk zrušil souboj s Takamem a ještě ani nebojoval v těžké váze, ale je to tak, jak to je. Nechci se tím nyní zabývat, jelikož mě čeká těžký souboj s Oscarem Rivasem.“ – Prohlásil znechucený Brit.