Dillian Whyte si řekl o šanci. Je schopný okamžitě nahradit Millera!

Jak všichni čekali, tak se i stalo. Britský chuligán, Dillian Whyte (25-1-0, 18 KO), si řekl o svoji šanci a chce nahradit dopingového hříšníka, Jarrella Millera (23-0-1, 20 KO), v souboji s Anthonym Joshou (22-0-0, 21 KO).

Hon na krále těžké váhy a šampiona WBA, WBO, IBF a IBO již započal, avšak neměli bychom se unáhlit. Včera sice vyšla na povrch informace, že aktuální soupeř britského krále, Jarrell Miller, neprošel dopingovou kontrolou na Endurobol (látka s označením GW501516), ale i tak bude v plánu zkoumání vzorku B, který buď přítomnost látky potvrdí, nebo vyvrátí. Kandidáti na případnou náhradu se již ozvali. Micheal Huner, Joe Joyce, Joseph Parker a nyní i Dillian Whyte, zatoužili nahradit amerického chasníka a vybojovat si tak možnost titulového souboje o velký balík peněz. Mezi největší kandidáty však bude zřejmě patřit poslední jmenovaný společně s kubánským „King Kongem“ Luisem Ortizem.

„Klidně ten souboj s Joshou vezmu. Jsem připravený naskočit. Jestli ten zápas chtějí, tak jej můžou mít. Stačí mi jen pár týdnů, abych se dostal do formy a připravil se. Jsem připravený vzít tuto šanci.“ – Prohlásil rodák z jamajského Port Antonia. Whyte se měl původně střetnout s Joshuou 13.4.2019 na stadionu ve Wembley, ale vše ztroskotalo na financích, které Whyte požadoval. Nyní to vypadá, že by mohl dostat přece jen více zaplaceno a že jej bude druhá strana nyní hodně potřebovat. Nepředbíhejme však. Nyní má všechno v rukou hlavně Eddie Hearn, jenž pracuje dnem i nocí, aby případnou náhradu zajistil.