Dillian Whyte se zřejmě vrátí do ringu 13.12.2019 na galavečeru v New Yorku!

Eddie Hearn prozradil, že se jeho svěřenec Dillian „The Body Snatcher“ Whyte (26-1-0, 18 KO) zřejmě vrátí 13.12.2019 do ringu na galavečeru v New Yorku. O dopingovém skandálu se nadále hrdě mlčí.

Všichni víme, že britský raubíř Dillian Whyte neprošel dopingovým testem britské antidopingové agentůry (UKAD), která mu ve vzorku A našla dva metabolity Dianabolu. Přesto jej BBBofC pustila do souboje s Oscarem „Kaboom“ Rivasem (26-1-0, 18 KO). Jenže za deset dní už to bude skoro tři měsíce od souboje výřečného Brita s kolumbijským válečníkem a výsledky vzorku B zatím v nedohlednu. Ano, Whyte se sice má koncem října dostavit před britskou komisi, ale vše nasvědčuje tomu, že se incident zamete pod koberec. Nehledě na to, že organizace WBC měla šetřit ještě nepovolenou výměnu rukavic aktuální světové pětky. Světe div se, taky nic. Ticho po pěšině.

Rodák z Jamajky hájící britské barvy tak nejspíše vyklouzne z aféry bez trestu a podle slov jeho promotéra, Eddieho Hearna, jej fanoušci uvidí na prosincovém galavečeru v New Yorku. „Whyte nemá pozastavenou činnost a neexistují žádná relevantní obvinění. Nikdo mu nevzal jeho licenci, takže je nadále aktivním boxerem se vším, co k tomu patří. Samozřejmě chceme, aby se situace dořešila a jasně vyšlo najevo, že je Dillian nevinný. Čekáme na britskou komisi a doufáme, že se vše brzy vyřeší.“ – Prohlásil šéf stáje Matchroom Boxing. Na stejném galavečeru by se měl objevit i Daniel Jacobs, jenž poprvé okusí souboj v super střední váze a také aktuální šampion WBO střední váhy Demetrius Andrade.