Dillian Whyte se zřejmě střetne s Alexanderem Povetkinem 18.4.2020!

Pravděpodobně 18.4.2020 poměří síly aktuální světová šestka těžké váhy a držitel prozatímního titulu WBC Dillian „The Body Snatcher“ Whyte (27-1-0, 18 KO) se světovou sedmičkou Alexanderem „Ruským Vítězem“ Povetkinem (35-2-1, 24 KO).

Hodně zajímavá zpráva rezonuje zákulisím profesionálního ringu. Fanoušci těžké váhy by se mohli hned na jaře dočkat velké bitvy mezi aktuální světovou šestkou a prozatímním šampionem WBC Dillianem Whytem a světovou sedmičkou Alexanderem Povetkinem. Podle dostupných informací by měl střet jednatřicetiletého Brita se čtyřicetiletým ruským veteránem proběhnout 18.4.2020 na galavečeru v Londýně.

Whyte i Povetkin se naposledy objevili na galavečeru v Saúdské Arábii, kde dělali doprovod hlavnímu odvetnému duelu mezi Anthonym Joshuou a Andym Ruizem. Brit narozený na Jamajce si to rozdal s polským veteránem Mariuszem Wachem, se kterým se trápil všech deset vypsaných kol. Budiž mu ale odpuštěno, jelikož šel do souboje po hodně těžkém období, kdy byl vyšetřován za údajný dopingový nález (Whyte byl nakonec zproštěn viny) a vůbec netrénoval.

Povetkin se v hlavním předzápase večera střetl s vycházející hvězdičkou těžké váhy Michaelem Hunterem, jenž ruskému veteránovi několikrát hodně zatopil. „Ruský Vítěz“ však bitvu nevzdal, ukázal zkušenosti i odolnost a nakonec urval těsnou bodovou remízu v poměru 113-115, 114-114 a 115-113. Původně se uvažovalo, že se čtyřicetiletý rodák z Kursku vrátí zpět v odvetě s mladším Američanem, ale nakonec zřejmě padne volba na Whyta.