Dillian Whyte se vrátí do ringu v prosinci. Soupeř je v řešení!

Jednatřicetiletá světová šestka těžké váhy a aktuální držitel prozatímního titulu WBC, Dillian „The Body Snatcher“ Whyte (26-1-0, 18 KO), nehodlá čekat až do titulové šance a v ringu se objeví ještě na konci tohoto roku.

Výřečný Brit je po sobotním večeru opět o kousek blíže k titulovému boji. V sobotní noci si totiž ve dvanácti kolech poradil s hodně kvalitním a zkušeným Oscarem „ Kaboom“ Rivasem (26-1-0, 18 KO), byť to byl právě on, kdo se ocitl na podlaze ringu. I tak Whyte předvedl lepší výkon, než dvaatřicetiletý Kolumbijec a mohl slavit vítězství v poměru 115-112, 115-112 a 116-111. Redakce Proboxingu se přiklání k bodování 115-112 ve prospěch Whyta. Nyní má britská trojka těžké váhy v držení prozatímní titul WBC a garanci souboje s aktuálním šampionem, Deontayem „The Bronze Bomber“ Wilderem (41-0-1, 40 KO). Jenže na ten dojde až příští rok na jaře, jelikož má šampion podepsány dvě smlouvy na souboje s Ortizem a Furym.

Již dříve se bijec z Brixtonu nechal slyšet, že mu více sedí vysoké zápasové tempo, než sedět dlouhou dobu na zadku a nebojovat. Před soubojem s Rivasem si dokonce stěžoval, že už půl roku je moc a že mu toto zkrátka nevyhovuje a jelikož na něj nyní čeká dlouhé vyčkávání na titulovou bitvu, tak si jej chce zkrátit ideálně prosincovým soubojem. Tentokrát zřejmě nepůjde o žádného extra kvalitního borce, jakým byl Rivas, ale spíše půjde o lehčí záležitost, kterou si bude chtít rodák z Jamajky udržet zápasové tempo. „Dillian nechce sedět na zadku a téměř rok nic nedělat. Jeho další souboj bude v prosinci, ale zatím netušíme proti komu to bude.“ – Potvrdil informace promotér aktuálního prozatímního šampiona, Eddie Hearn.