Dillian Whyte se vrátí do ringu na konci roku. Zamete se jeho dopingový exces pod koberec?

Podle veškerých informací se jednatřicetiletá světová šestka těžké váhy, Dillian „The Body Snatcher“ Whyte (26-1-0, 18 KO), vrátí do ringu na konci roku. Že by se jeho dopingový skandál zametl pod koberec?

Dopingový skandál Dilliana Whyta je stále v šetření, ovšem jediná organizace, která tento prohřešek jednatřicetiletého Brita řeší, je WBC. Ostatní organizace mlčí. Samozřejmě i v boxu platí presumpce neviny a tak všichni čekají, jak dopadne vzorek B rodáka z Jamajky. Ono je potřeba říci, že Whyte byl sice pozitivní na dva metabolity Dianabolu v rámci testování UKAD, ale v rámci testování VADA byl ve všech směrech čistý. Ano je tu ještě prohřešek ohledně rukavic, ale tento problém už opravdu musí řešit jen a pouze WBC. Ta Whyta také jako jediná suspendovala do doby, než se celý případ prošetří a rozhodne se o jeho vině, či nevině.

Další organizace tento krok nepodnikly a tak si britský raubíř může vesele dál boxovat. Tuto informaci ostatně potvrdil i jeho promotér a šéf stáje Matchroom Boxing, Eddie Hearn, „Na konci roku očekáváme návrat Dilliana Whyta do ringu.“ – Takže brixtonský bijec se tedy objeví v ringu na přelomu listopadu a prosince zřejmě pod jinou organizací (zřejmě to bude WBO, jelikož Whyte je světovou trojkou této organizace) a do té doby se očekává, že se celý incident vyšetří. Na začátku příštího roku by se mohl Brit přihlásit o své právo bojovat o plnohodnotný titul WBC, pokud ovšem prokáže svoji nevinu.