Dillian Whyte se pustil do Andyho Ruize: Jsem větší Mexičan než ty!

Situace mezi prozatímním šampionem WBC Dillianem „The Body Snatcher“ Whytem (27-1-0, 18 KO) a bývalým světovým šampionem a Andym „Destroyer“ Ruizem Jr. (33-2-0, 22 KO) se přiostřuje.

Všechno to začalo po galavečeru v Saúdské Arábii, kde Andy Ruiz nezvládl odvetu s Anthonym Joshuou a přišel o své těžce vybojované pásy WBA, WBO, IBF a IBO. Na stejné události se ukázal i prozatímní šampion WBC Dillian Whyte, který si v deseti kolech poradil s polským veteránem Mariuszem Wachem na body, ovšem natrápil si více, než se čekalo. Následně Eddie Hearn nabídl třicetiletému Američanovi s mexickými kořeny souboj s o rok starším Britem narozeným na Jamajce. Jenže ten údajně odmítl a tak začal kolotoč rýpanců a osočování mezi oběma válečníky.

„Poslali jsme Ruizovi hodně zajímavou nabídku, ale čokoláda je teď pro něj přednější, než nějaký box. Ten člověk měl celý svět u nohou, ale tacos ho úplně zničilo. Když jste mu dali před hubu jídlo, tak neuměl říct ne.“ – Začal rýpat Whyte. Netrvalo to dlouho a přišla odpověď od Ruize. „Nechtěl si tu bitvu, tak jsem se přesunul k jinému soupeři. Velké oznámení čekejte již brzy.“ – prohlásil skrze sociální sítě první mexický šampion těžké váhy. „Typický zbabělec a falešný Mexičan Andy Ruiz. Kulička se nám raději odvalí od velké výplaty. Jsi jen velký žaludek bez srdce. To už já jsem větší Mexičan, než ty. Já jsem opravdový muž, takže jestli tu bitku chceš, tak ji dostaneš. Kdykoliv a kdekoliv, protože já jsem muž činu.“ – Opřel se zpátky rozzlobený Brit.

Podle veškerých informací však na tento duel nejspíše nedojde, protože Ruiz momentálně není v přípravném kempu a dokonce ani nemá trenéra. Sice se v posledních dnech spekuluje o možné spolupráci mezi světovou pětkou těžké váhy a Teddym Atlasem, ale nic není oficiálního. Mezi zájemce o post trenéra americko-mexického „Destroyera“ se zařadil i legendární Freddie Roach. Každopádně mnohem pravděpodobnější je střet Whyta s ruským veteránem Alexanderem Povetkinem.