Dillian Whyte se pravděpodobně vrátí na galavečeru Joshua-Ruiz v Saúdské Arábii!

7.12.2019 se pravděpodobně vrátí do ringu britský raubíř Dillian „The Body Snatcher“ Whyte (26-1-0, 18 KO). Jednatřicetiletý Brit by se měl stát součástí galavečera, jehož hlavním chodem bude odveta mezi Anthonym Joshou a Andym Ruizem.

Dillian Whyte a jeho tým právníků stále řeší problém s dopingovým nálezem, který se objevil před bitvou s Oscarem „Kaboom“ Rivasem (26-1-0, 18 KO). V prvním vzorku světové šestky těžké váhy se totiž objevili dva metabolity Dianabolu, ale dosud nikdo neví, jak dopadl vzorek B. Organizace WBC ve spolupráci s UKAD (Britská antidopingová agentura) stále šetří dopingový prohřešek rodáka z Jamajky. Ten by se měl dostavit ke slyšení již začátkem příštího měsíce a jeho promotér Eddie Hearn očekává, že bude Whyte uznán nevinným.

Šéf stáje Matchroom Boxing si je možná až jistý tím, že jeho svěřenec vyvázne z celé kauzy bez úhony a proto s ním počítá na galavečer, jenž se plánuje na 7.12.2019 do Saúdské Arábie. Ovšem je zde ještě přestupek ohledně použitý neschválených rukavic, ale o tom WBC také raději hrdě mlčí. Každopádně pokud by se Whytova nevina opravdu prokázala, pak budeme začátkem prosince zřejmě svědky galavečeru těžkých vah. Do Rijádu se totiž chystá hodně očekávaná odveta mezi Ruizem a Joshou, ale začíná se připravovat i střet mezi Povetkinem a Hunterem. Když by se k nim přidal ještě Dillian Whyte, tak budeme zřejmě svědky jednoho z největších galavečerů těžkých vah tohoto roku.