Dillian Whyte: Pokud bude Dereck Chisora motivovaný, pak knockoutuje Oleksandra Usyka!

Prozatímní šampion WBC těžké váhy Dillian „The Body Snatcher“ Whyte (27-1-0, 18 KO) věří svému krajanovi Derecku „WAR“ Chisorovi (32-9-0, 23 KO) v souboji s Oleksandrem Usykem (17-0-0, 13 KO).

Dereck Chisora je typem bojovníka, který dokáže ze sebe vyždímat maximum a opravdu potrápit velká jména, ale pokud zrovna nemá den, tak dokáže dokonale zazdit jakýkoliv souboj. Příkladem budiž absolutně zbabraný duel s Agitem Kabayelem. Opakem pak může být bitva s Vitalim Klitschkem, Robertem Heleniusem, či dvě fantastické války s Dillianem Whytem. V těchto bitvách předvedl Chisora velkou touhu vyhrát a jeho soupeři měli vždy plné ruce práce. Nyní je podle veškerých informací šestatřicetiletý Brit maximálně motivovaný a hladový po úspěchu, což by mohlo být dost nepříjemné pro jeho dalšího soupeře Oleksandra Usyka. Třiatřicetiletý Ukrajinec sice platí za jednoho z nejlepších boxerů napříč všemi váhovými kategoriemi, ovšem v těžké váze zatím nebyl kvalitně otestovaný.

„Tohle je pro Usyka hodně riskantní souboj, protože Dereck je nečitelný. Je jako neřízená střela. Ovšem chápu výběr Oleksandra, protože pokud si máte vybrat mezi Tysonem Furym, Anthonym Joshuou, Dillianem Whytem a Dereckem Chisorou, tak Chisora je jasná volba. Pokud totiž není patřičně motivovaný, pak dokáže duel absolutně odevzdat.“ – Rozpovídal se pro britská média dvaatřicetiletý rodák z Jamajky.

„Jenže pokud je Dereck dobře namotivovaný, pak je nebezpečný pro každého. Ten chlap je ohromně silný. Víte, líbí se mi na něm jedna věc. Jedna věc, která jej dělá tolik nebezpečným. Jemu je totiž úplně jedno, jestli vyhraje, prohraje, nebo to skončí remízou. Pokud opravdu chce bojovat, tak jediné co jej zajímá je to, aby vás poslal k zemi. Ten chlap má na svém rekordu deset proher a přesto pořád patří mezi špičku těžké váhy. Je hrozně fyzicky a psychicky odolný. Pevně věřím, že pokud přijde motivovaný, pak Usyka knockoutuje. Vím, o čem mluvím, protože jsem s ním dvakrát bojoval. Měli jsme zhruba stejnou váhu a já měl přesto hodně práce, abych toho chlapa zkrotil. Jasně, Usyk je rychlý, pohyblivý atletický, ale Dereck je prostě kus chlapa. Bude ho nahánět po ringu. Ze začátku to bude vypadat, že prohraje na body, ale věřte mi, on Oleksandra dožene a pak ho rozdrtí.“ – Zakončil povídání Whyte.