Dillian Whyte ostrouhal a na sparingu ho zbil Okolie!

Těžký rok 2019 zažívá britský raubíř Dillian „The Body Snatcher“ Whyte (25-1-0, 18 KO). Do ringu se nakonec podívá až v červenci a nyní jej na sparingu ještě zle vyučil borec z křížové váhy Lawrence „The Sauce“ Okolie (11-0-0, 8 KO).

Plány světové čtyřky těžké váhy se za poslední dva měsíce změnili několikrát. Původně se měl rodák z Jamajky utkat v odvetě s králem těžké váhy Anthonym Joshuou, jenže si řekl o moc velký balík peněz a tak se „AJ“ rozhodl jít cestou amerického debutu s Jarrellem Millerem. Po té se domlouval zápas s Alexanderem Povetkinem na 20.4.2019 do londýnské O2 Arény, ale i z tohoto duelu sešlo, jelikož „Ruský Vítěz“ momentálně jedná s Oleksanderem Usykem. V půlce února pak přilétla zpráva ze sídla WBC, která ohlásila sjednocující duel mezi Whytem a Breazealem, jenž měl určit povinného vyzývatele pro šampiona. Jak to tak vypadá, tak i z tohoto duelu nic nebude. Breazeale se chystá zaskočit za Furyho, který odvetu odmítl a Brit tak nejspíše zůstane na ocet. „Whyte se představí 13.7.2019 na slavnostním galavečeru v Londýně.“ – Okomentoval situaci Hearn.

Zatím se netuší, kdo bude soupeřem pro Dillina Whyta, ten tak krátí čas na trénincích, ovšem ani tam to nemá jednoduché. Na sociálních médiích si třicetiletý Brit pustil pusu na špacír a vyzval Okolieho na souboj s jeho svěřencem Richardem Riakporhem. To o čtyři roky mladšího krajana tak rozhněvalo, že postnul video, kde bije Whyta. „Víš co, nemusím bít tvého svěřence. Radši zbiju tebe, stejně jako jsem to udělal na tréninku.“ – Okomentoval celou situaci Okolie. „Není problém. Můžeme si to rozdat v catchweight. Snaží se jen využít moje jméno. Zbil bych ho.“ – Konstatoval stříbrný šampion WBC, který zatím marně čeká na svůj další souboj. Po rozjetém roce 2018 to vypadá, že vlak se jménem Dillian Whyte trošku přibrzdí.