Dillian Whyte opět utře nos? Federace WBC chce posunout všechny povinné obhajoby!

Aktuální světová šestka a prozatímní šampion WBC těžké váhy Dillian „The Body Snatcher“ Whyte (27-1-0, 18 KO) je zřejmě tím nejdéle čekajícím mužem na titulovou šanci a jeho smůla rozhodně nekončí.

Dillian Whyte je snad největším smolařem na světě. Od října roku 2017, kdy zdolal finského obra Roberta Heleniuse, byl držitelem stříbrného pásu WBC. Následně zvládl zdolat Lucase Browna, Josepha Parkera a Derecka Chisoru, což mu mělo zajistit titulový střet s tehdejším šampionem Deontayem „The Bronze Bomber“ Wilderem (42-1-1, 41 KO). Jenže federace WBC pustila do bitvy s americkým knockoutérem jeho krajana Dominica Breazeala a jednatřicetiletému Britovi předhodila prozatímní titul WBC. Rodák z Jamajky však v bitvě s Oscarem Rivasem obstál a už se začínal těšit na svoji životní příležitost.

Ani tentokrát to však nevyšlo. Whyte měl před duelem s Kolumbijcem pozitivní nález na Dianabol a tak musel před komisi a místo něj šel na post povinného vyzývatele krajan Tyson Fury. Borec s přezdívkou „The Body Snatcher“ se tedy musel spokojit s Mariuszem Wachem a nyní musí čekat do února roku 2021. Jenže je tady další problém jménem koronavirová pandemie. Federace WBC nyní zvažuje, že všechny povinné obhajoby odloží ještě o rok. „Tato situace je jedinečná. Budeme se samozřejmě každým případem zabývat zvlášť. Budou to těžká rozhodnutí, ale musíme všichni pochopit vážnost situace.“ – Prozradil prezident Mauricio Sulaiman. Brit by se tak nejspíše své šance dočká až v únoru roku 2022, pokud tedy do té doby neprohraje a nebo jej opět nevyšachuje nějaké prazvláštní situace. Whyte je zkrátka smolař desetiletí.