Dillian Whyte nevěří, že bude Usyk úspěšný v těžké váze!

Velké pozornosti se mezi obry dostává olympijskému vítězi a nespornému králi křížové váhy, Oleksandru Usykovi (16-0-0, 12 KO). Nyní se k jeho přechodu vyjádřila i světová čtyřka těžké váhy, Dillian Whyte (25-1-0, 18 KO).

„Před nedávnem jsem říkal, že klidně budu boxovat s Usykem. Víte, já budu boxovat s kýmkoliv, protože si nevybírám. Nemyslím si, že se Oleksanderovi bude v těžké váze nějak výrazně dařit. Může přeboxovat mnoho borců, ale tohle je těžká váha, to je úplně něco jiného. Nebudu před ním stát a čekat. Budu ho nahánět po celém ringu a neustále dávat údery. Budu ho bit a až se k němu dostanu, tak ho ukončím. Takam je tvrdý a odolným borec, takže promotéři mu připravili skvělý debutový zápas. Carlos je vždycky ve famózní formě, ale nemá velkou sílu. Nemá příliš kvalitní práci v ringu, ale určitě bude na Usyka tlačit, takže pro Oleksandra je to dobrý soupeř.“ – Prozradil jednatřicetiletý rodák z Jamajky.

„Je to pro něj dobrý zápas z hlediska perspektivy dalších bojů, ale nemyslím si, že je schopný Takama zastavit. Podle mě je schopný přeboxovat borce za hranicí světové pětky, ale v TOP 5 už nám nebude stačit. Tam už jsou jen velcí nelítostní chlapci, kteří vás vypnou jedním úderem.“ – Prozradil „The Body Snatcher“. Jenže stačí si vzpomenout na zápas mezi Gashim a Chisorou, kde pohyb kosovského rodáka dělal velké problémy Chisorovi, který jej nemohl dohnat. Nebo zápas Marco Hucka, který prohrál těsně na body s Alexanderem Povetkinem, jenž v té době bojoval ještě na vrcholu svých sil. Připočtěme k tomu i fakt, že Usyk je daleko jinde rychlostně, technicky i takticky, než tito dva zmínění borci.