Dillian Whyte není suspendovaný. Jeho vzorek B ještě nebyl otevřený!

Prezident organizace WBC se vyjádřil k případu britského válečníka Dilliana „The Body Snatcher“ Whyta (26-1-0, 18 KO) v podcastu s názvem Pound for Pound. Jak to tedy vypadá s kauzou Dianabol?

Všichni víme, že britský raubíř Dillian Whyte neprošel dopingovým testem britské antidopingové agentůry (UKAD), která mu ve vzorku A našla dva metabolity Dianabolu. Přesto jej BBBofC pustila do souboje s Oscarem „Kaboom“ Rivasem (26-1-0, 18 KO). Jenže nyní už to bude skoro měsíc od duelu a nikdo stále neví, jak na tom vlastně je kontrolní vzorek B a jestli je aktuální světová šestka suspendovaná, nebo nikoliv. Aspoň s nějakým vysvětlením přišel prezident organizace WBC, Mauricio Sulaiman, jenž se o dopingové kauze rozpovídal v podcastu Pound for Pound.

„Chtěl bych hlavně vysvětlit, že Dillian Whyte nemá federací WBC pozastavenou činnost. Pozastaven mu byl akorát dočasný titul šampiona a právo vyzvat aktuálního šampiona WBC, Deontaye Wildera. V případu ctíme presumpci neviny a Whyte má právo projít testovacím procesem, kde bude testován jeho vzorek B. Pokud bude vše vyřešeno v jeho prospěch, získá zpět titul dočasného šampiona a pozici povinného vyzývatele.“ – Prohlásil Sulaiman. Jenže vozrek B jamajského rodáka podle veškerých informací ještě nebyl ani otevřený. Eddie Hearn však před nedávnem ohlásil, že se jeho svěřenec chystá zpět do ringu na konci roku.