Dillian Whyte: Nemyslím si, že Oleksandr Usyk je dostatečně silný na to, aby se stal šampionem!

Aktuální prozatímní šampion WBC Dillian „The Body Snatcher“ Whyte (27-1-0, 18 KO) se rozpovídal o šancích bývalého nesporného krále křížové váhy Oleksandra Usyka (17-0-0, 13 KO) v nejtěžší váhové kategorii.

Podle většiny odborníků nemá bývalý nesporný král křížové váhy Oleksandr Usyk šanci získat titul v nejtěžší váhové kategorii. Třiatřicetiletý Ukrajinec se mezi obry poprvé ukázal 12.10.2020, když v sedmi kolech zastavil amerického veterána Chazze „The Gentleman“ Witherspoona (38-4-0, 29 KO). Dominantní, leč nepříliš oslnivý výkon jej v očích mnohých odsoudil k neúspěchu mezi obry. Stejný názor ostatně zastává i aktuální prozatímní šampion WBC Dillian Whyte, který si myslí, že rodák ze Simferopolu nemá potřebné zbraně k tomu, aby konkuroval opravdu velkým chlapům.

„Nemyslím si, že Usyk má na to, aby dosáhl na pásy v těžké váze. Opravdu si to nemyslím.“ – Započal své vyprávění v rozhovoru s Eddiem Hearnem dvaatřicetiletý rodák z Jamajky. „Když tak nad tím nyní přemýšlím, tak vlastně může. Opravdu se může dostat ke světovému titulu. S dobrou prací promotérů a správným výběrem soupeřů.“ – Pokračoval v hodnocení Whyte, který nejspíše narážel na možnost, že Anthonymu Joshuovi bude odebrán pás WBO, jenž bude následně vložen do souboje Usyka s nějakým jiným bojovníkem. „Aktuálně však nevidím možnost, že by dokázal porazit jednoho z šampionů. Nemyslím si, že je dostatečně fyzicky silný na to, aby porazil skutečné obry. Samozřejmě je šikovný a má perfektní techniku, ale chybí mu síla a rozměry. Není dost velký a silný. Nebude schopný bojovat se mnou, Joshuou a Furym všech dvanáct kol. V určitém okamžiku by jsme jej stejně dostali tam, kam bychom potřebovali a nakonec jej zničili.“ – Dokončil své vyprávění britský chasník. Zdali má pravdu ukáže až čas.