Dillian Whyte je přesvědčený, že může knockoutovat kohokoliv a chce souboj v UFC!

Aktuální prozatímní šampion WBC a světová sedmička těžké váhy Dillian „The Body Snatcher“ Whyte (27-1-0, 18 KO) nechce zůstat jen u boxu, ale velice rád by změřil síly i s absolutní špičkou UFC.

Každý fanoušek těžké váhy ví, že Dillian Whyte je možná tím nejupovídanějším mužem špičky těžké váhy. Málokdo už však ví, že tento rodák z Jamajky, jenž hájí britské barvy, byl profesionálním kickboxerem a dokonce se stal v tomto sportu dvojnásobným britským šampionem. V roce 2008 také zažil debut v MMA, když pod hlavičkou Ultimate Challenge MMA zdemoloval Marka Strouda za pouhých dvanáct sekund. Zajímavostí budiž, že ve stejné organizaci se čtyřikrát představil náš český „Terminátor“ Karlos Vemola. Ale zpět k Whytovi. Dvaatřicetiletý borec z Brixtonu má sice našlápnuto ke světovým titulům a v červenci by jej měl čekat odložený duel s Alexanderem Povetkinem, přesto by však rád zkusil štěstí v nejslavnější MMA lize světa UFC. „The Body Snatcher“ totiž věří, že má dost zbraní na to, aby knockoutoval ty nejlepší těžké váhy v čele s Francisem Ngannou a Stipem Miocicem.

„Chvíli jsem netrénoval kickbox a MMA, ale je to jako jezdit na kole. Nikdy nezapomenete něco, co jste se naučili, jen si to potřebujete oživit. Takže jakmile se vrhnu do tréninku, tak se mi ty návyky vrátí a já budu moct opět bojovat v kleci. Musel bych zapracovat na wrestlingu, když bych se chtěl měřit s těmi nejlepšími. Například s šampionem Stipem Miocicem, nebo Francisem Ngannou. Ovšem pokud bych dokázal vstát a udržet souboj v postoji, tak bych mohl knockoutovat jakoukoliv těžkou váhu. Souboj v kleci není sranda. Bojuje se tam nepřetržitě pět minut a je tam spousta pohybu, kopání, zápasení, úderů. Ovšem já mám daleko lepší box, než všichni ostatní, kteří se zaměřují na spoustu aspektů, což je nutí k mnoha chybám.“ – Rozpovídal se Whyte pro britský deník „The Sun“.

„Nazval jsem Francise Ngannou zbabělcem, protože je to kus chlapa, ze kterého jde na první pohled docela strach, ale při svých dvou porážkách bojoval, jako zbabělec. Neukázal srdce válečníka. Měl za sebou deset výher v řadě, deset knockoutů, ale to byly taxikáři. Když se setkal s někým sobě rovným, tak prohrál. Měl problém s bojovníky, kteří tam nestáli a nečekali až se trefí. Nedávno prohlásil, že by chtěl přejít k profesionálnímu boxu. Vyjmenoval několik jmen, ale všiml jsem si, že moje nezmínil, byť jsem ho nazval zbabělcem. Víte, upřímně mě hodně láká přesun do UFC, protože ještě nikomu se nepodařilo stát se světovým šampionem těžké váhy v boxu a MMA. Takže proč ne. V těch malých rukavicích mohu knockoutovat kohokoliv.“ – Dokončil své povídání britský chasník. Že by po titulové šanci, jenž jej čeká na začátku roku 2021, opravdu zamířil do UFC?