Dillian Whyte: Deontay Wilder miluje lehké a neaktivní soupeře!

Britský raubíř Dillian „The Body Snatcher“ Whyte (25-1-0, 18 KO) nemůže a ani nechce překousnout křivdu organizace WBC a tak si vesele rýpe do aktuálního šampiona, Deontaye „The Bronze Bomber“ Wildera (41-0-1, 40 KO).

Nutno říct, že se Whytovi vlastně ani nikdo nemůže příliš divit, jelikož 600 dní, co jej organizace WBC drží z dosahu titulového souboje, je opravdu hodně. Značně podrážděný jednatřicetiletý rodák z Jamajky tak kope, kde se dá, ale nejčastěji je jeho terčem právě šampion, Deontay Wilder, který se podle Brita jejich souboji vyhýbá a organizace WBC mu postupně zametá cestičku. Místo Whyta dostal post povinného vyzývatele rok neaktivní Dominic „Trouble“ Breazeale a nyní se rodák z Alabamy chystá na odvetný duel s Luisem Ortizem. Whyta čeká v červenci souboj s Oscarem „Kaboom“ Rivasem.

„Wilder miluje lehké a neaktivní soupeře, což je důvodem proč se mi vyhýbá už 600 dní, co jsem jedničkou organizace WBC. Měl jen dvě povinné obhajoby za čtyři a půl roku co je šampionem. Rok neaktivního Breazeala, který si svoji pozici vybojoval s průměrným Ericem Molinou a dva roky neaktivního Stiverna, který měl velké problémy s podprůměrným Derricem Rossym. Není žádným překvapením, že je ukončil v prvním kole. Je to ostuda. Vybírá si jen snadné vyzývatele, které mu organizace naservíruje na zlatém podnose.“ – Rozčiloval se Brit. Tomu v posledních dnech vzala vítr z plachet i organizace WBO, jenž jej vyšoupla z místa povinného vyzývatele a dosadila tam Ukrajince, Oleksandra Usyka.