Dillian Whyte: Deontay Wilder dostal dvakrát výprask. Nezaslouží si třetí šanci!

Britský chasník Dillian „The Body Snatcher“ Whyte (27-1-0, 18 KO) je přesvědčený o tom, že si Deontay „The Bronze Bomber“ Wilder (42-1-1, 41 KO) nezaslouží třetí souboj s Tysonem „The Gypsy King“ Furym (30-0-1, 21 KO).

Oba obři těžké váhy se setkali v jednom ringu dvakrát. V roce 2018 se poroučel dvakrát k zemi rodák z Manchesteru Tyson Fury a duel nakonec skončil kontroverzní remízou. V únoru tohoto roku se situace otočila a dvakrát okusil podlahu ringu rodák z Tuscaloosy Deontay Wilder. Jenže jednatřicetiletý Brit svoji práci dokončil a svého rivala dorazil v sedmém dějství. Dillian Whyte je toho názoru, že jeho krajan vyhrál oba souboje a tak není důvod, aby americký knockoutér dostal třetí šanci. „Fury vyhrál první duel, ale bodový rozhodčí z toho udělali remízu. V odvetě pak Wildera šeredně zbil. Čeho chtějí dosáhnout trilogií? Setkali se dvakrát a pokaždé vyhrál Fury.“ – Rozpovídal se pro IFL TV borec z Brixtonu.

„Podle mého názoru prostě Fury dvakrát vyhrál. Nejsem jeho největším fanouškem, ale fakta jsou fakta. Deontay Wilder měl dvě šance a pokaždé dostal výprask.“ – Pokračoval ve vyprávění dvaatřicetiletý rodák z Jamajky, jenž se kupodivu celkem zastal o dva roky staršího bývalého šampiona. „Upřímně, Wilder by měl jít z cesty. Měl by se přestat vymlouvat a dospět. Všechny těžké váhy jednou prohrají a všechny těžké váhy jednou padnou před limitem. Tak to prostě je. Když bojujete s těmi nejlepšími, tak jednou přijde ta chvíle, kdy půjdete k zemi. Už jsme to viděli tolikrát. Každý z nás byl na podlaze ringu. On jen potřebuje dospět a hlavně potřebuje přestat s těmi výmluvami. Nezaslouží si třetí duel, protože dvakrát prohrál. Místo něj by měl dostat šanci někdo jiný.“ – Dokončil své vyprávění Whyte, který na svoji titulovou šanci čeká již hodně dlouho.