Dillian Whyte by se měl dostavit před komisi na konci října!

Eddie Hearn v rozhovoru pro IFL TV prozradil, že se jeho svěřenec Dillian „The Body Snatcher“ Whyte (26-1-0, 18 KO) v říjnu postaví před komisi kvůli jeho dopingovému nálezu před soubojem s Oscarem „Kaboom“ Rivasem (26-1-0, 18 KO).

Už přes měsíc se čeká na výsledky kontrolního vzorku Dilliana Whyta, který by měl potvrdit, či vyvrátit jeho dopingový nález na dva metabolity Dianabolu. V současné době řeší prohřešek jednatřicetiletého Brita antidopingová agentura UKAD a zároveň s ní provádí šetření i organizace WBC, jejíž prozatímní pás byl ve hře. WBC by také měla řešit případ ohledně použití neschválených rukavic, ale v tomto ohledu je zatím ticho po pěšině. Každopádně Eddie Hearn věří, že se jeho svěřenci prokáže nevina a na konci roku jej opět uvidíme v ringu.

„V pondělí očekávám nové zprávy. Dillianovi právníci aktuálně řeší tuto situaci s UKAD a na začátku října by mělo proběhnout nějaké slyšení. Doufám, že posléze bude vše veřejné. Dokážeme, že je nevinný a bude zpět ve hře.“ – Prolomil měsíční mlčení šéf stáje Matchroom Boxing. Podle zákulisních informací by měla světová šestka odboxovat ještě jeden duel v tomto roce a následně by se měla připravovat na květnový souboj o plnohodnotný titul WBC, jenž má v držení třiatřicetiletý alabamský knockoutér Deontay „The Bronze Bomber“ Wilder (41-0-1, 40 KO).