Dillian Whyte: Breazeale by měl porazit několik kvalitních protivníků, než mě vyzve!

Aktuální prozatímní šampion WBC a světová sedmička těžké váhy Dillian „The Body Snatcher“ Whyte (27-1-0, 18 KO) nemá zájem o souboj se světovou dvaadvacítkou Dominicem „Trouble“ Breazealem (20-2-0, 18 KO).

Aktuální prozatímní šampion WBC těžké váhy Dillian „The Body Snatcher“ Whyte (27-1-0, 18 KO) se měl utkat s dvojnásobný neúspěšným vyzývatelem Dominicem „Trouble“ Breazealem (20-2-0, 18 KO) již začátkem roku 2019 v rámci finálního eliminátoru WBC. Jenže na jejich střet nikdy nedošlo a místo toho WBC posvětila čtyřiatřicetiletého Američana jako povinného vyzývatele tehdejšího šampiona Deontaye Wildera. Breazeale však misi nezvládl a padl již v prvním kole. Nyní by se rád dostal zpět do hry o tituly a rád by se utkal právě s britským chasníkem.

„Myslím si, že by šlo o skvělou bitvu. Dillian umí udělat skvělou show stejně, jako já. Fanoušky by jistě náš souboj potěšil. On se rád chodí do ringu porvat a rád dává tvrdé údery, ale to stejné dělám i já. Myslím si, že bych nad ním měl převahu. Jsem silnější, atletičtější, šikovnější a samozřejmě větší. Určitě bych jej dokázal knockoutovat. Byl jsem v ringu otestován těmi nejlepšími těžkými vahami současnosti a moje zkušenosti budou pro něj příliš velkým soustem. On má většinou velké problémy s lidmi, kteří umí boxovat a kteří chtějí bojovat. Mám ho nastudovaného. V minulosti jsme již společně jednali o našem souboji. Nyní je čas si to rozdat. On je skvělým bojovníkem z Velké Británie a já jsem skvělým bojovníkem z USA. To vždy zaručuje fantastickou podívanou.“ – Myslí si aktuálně dvaadvacátý muž světového žebříčku.

No dvaatřicetiletý Brit o takový souboj rozhodně zájem nemá. „Chtěl jsem s ním bojovat v roce 2019, ale on utekl a domluvil se s WBC na titulovém souboji. Rozhodně na mém seznamu není. Takovýhle bojovníci jsou jen plýtvání časem. Očividně se doma nudí a pokouší se zahnat myšlenky na poslední knockout, který mu uštědřil Wilder. Jen přemýšlí, jak by mohl dostat zase velkou výplatu. Ten chlap měl dva souboje o titul mistra světa a ani jeden si nezasloužil. Víte proč je dostal? Protože byl pro své soupeře snadnou prací, snadně vydělané peníze. Od ponižující porážky s Wilderem ještě nestál v ringu. Je to hanba boxu. Napřed by měl porazit nějaké kvalitní bojovníky, než se mě bude zase snažit vyzývat.“ – Pustil se do Američana Whyte.