Dillian Whyte: Anthony Joshua jen klame veřejnost výmluvami. Nikdy se mnou nechtěl odvetu!

Aktuální prozatímní šampion WBC Dillian „The Body Snatcher“ Whyte (27-1-0, 18 KO) se rozpovídal o tom, jak šampion WBA, WBO, IBF a IBO Anthony „AJ“ Joshua (23-1-0, 21 KO) lhal fanouškům.

Mezi britskými válečníky těžké váhy nepanují zrovna vřelé vztahy. Obzvláště výživné je to mezi prozatímním šampionem WBC Dillianem Whytem a šampionem WBA, WBO, IBF a IBO Anthonym Joshuou. Oba chasníci se utkali 12.12.2015 v londýnské O2 aréně. V té době ani jeden z nich nevlastnil světový pás a oba prakticky platili za budoucí hvězdy. Bitvu nakonec opanoval mladší rodák z Watfordu, který svého o dva roky staršího krajana narozeného na Jamajce ukončil technickým knockoutem v sedmém dějství. Od té doby Whyte několikrát přiznal, že by chtěl odvetu a koncem roku 2018 to dokonce vypadalo, že se jí dočká. Britskými médii totiž prolétla informace, že obě strany jednají. Podle zákulisních informací mělo dojít na druhé měření sil 13.4.2019 na stadionu ve Wembley, jenže šampion následně zamířil směr New York a za svého soupeře si vybral amerického výtržníka Jarrella Millera.

Podle „The Body Snatchera“ šlo jen o oklamání fanoušků a od začátku se vše směřovalo na červen do Madison Square Garden. „Byly to jen kecy. Lhali veřejně fanouškům, když říkali, že se mnou jednají. To já jsem strávil více času vyjednáváním ceny za nové pneumatiky, než oni se mnou ohledně vyjednávání odvety. Poslali mi pár textů a setkali se se mnou na pět minut. Joshua mě jen využil k tomu, aby to vypadalo, že chce bojovat ve Velké Británii přesto už dávno věděl, že poletí do New Yorku. Když chtěl bojovat na stadionu ve Wembley, tak proč tam nebojoval s Millerem, nebo s Ruizem?“ – Rozpovídal se pro britská média Whyte.

„Jediné, o co jsem je žádal, byl dostatečný čas na přípravu. Jenže oni mě jen využili a následně Joshua řekl, že jsem s ním odmítl bojovat. Lhal! Už od prosince roku 2018 věděl, že poletí v červnu do New Yorku k souboji s Millerem. Celé se to snažili jen zamaskovat před domácími fanoušky a tak vypustili falešné informace o tom, jak jednají se mnou. Proč bych sakra odmítal odvetu, když po ní toužím roky a oni to dobře vědí. Proto se tolik snažím získat pás WBC, protože pak už se mi nemůže vyhýbat. Už dál nebude moci lhát fanouškům a vymlouvat se.“ – Rýpal dál směrem k mladšímu krajanovi Whyte.