Dietolog Szpilky: Artur nebude mít problém splnit limit křížové váhy!

Dietolog Jacek Feldman, který bude dohlížet na stravování bývalého neúspěšného vyzývatele o titul mistra světa Artura „Szpila The Pin“ Szpilky (23-4-0, 16 KO), je přesvědčený, že jeho svěřenec nebude mít problém splnit limit křížové váhy.

Třicetiletý Szpilka vždy patřil mezi ty menší chasníky těžké váhy. V zápasech mnohdy nepřekročil hranici 105 kilogramů, což je s ohledem na dnešní těžkou váhu opravdu málo. Za posledních pět let pak vážil více než 110 kilogramů pouze ve dvou soubojích a to s Dominickem Guinnem (111,6 kilogramů) a s Dereckem Chisorou (110,2 kilogramů). Ani v jednom z těchto duelů však nepředvedl kvalitní výkon a tak se po posledním souboji s Fabio Tuiachem rozhodl pro přesun o váhovou kategorii níže. V tom by mu měl pomoci nutriční specialista Jacek Feldman, který je naprosto přesvědčený, že s plněním váhového limitu nebude mít polský rebel žádné problémy.

„Mým cílem je změnit jeho stravovací návyky v dlouhodobém horizontu tak, aby mezi souboji nevážil 105 až 110 kilogramů, ale aby se pohyboval kolem stovky. Pokud přípravný kemp započne s váhou sto kilogramů, pak týden před soubojem bude vážit zhruba okolo 98 kilogramů. V tomto případě jsme schopni při odvodnění s přehledem splnit váhový limit křížové divize s limitem 90,7 kilogramů.“ – Má jasno nutriční specialista. Podle všeho již Szpilka začal pracovat na svém stravovacím návyku již před soubojem s italským válečníkem, jelikož do souboje nastupoval s váhou 102,5 kilogramů. Bude tedy rozhodně zajímavé sledovat, jak se s tím rodák z Věličky popasuje.