Devin Haney je prozatímním šampionem WBC v lehké váze! Triumfovala i Serrano!

Dva nový šampioni se zrodili v páteční noci v divadelním sále Madison Square Garden. Haney se stal prozatímním šampionem WBC. Serrano ovládla válku sličných žen a stala se šampionkou WBO a prozatímní šampionkou WBC v pérové váze.

Nabitý galavečer, jenž se uskutečnil 13.9.2019, mohlo sledovat newyorské publikum v divadelním sále slavné Madison Square Garden. Dámy mají přednost a tak se pojďme společně podívat na střet dvou sličných šampionek, kde jednoznačně vládla mladší Amanda „The Real Deal“ Serrano (37-1-1, 27 KO). Ta několikrát otřásla o sedm let starší Heather „The Heat“ Hardy (22-1-0, 4 KO) a celkově ji převyšovala ve všech aspektech boje, ovšem ukončit před limitem odolnou Američanku nedokázala. Portoričanka se tak musela spokojit s bodovým verdiktem 2x 98-91 a 98-92, ale to ji v tu chvíli vůbec nevadilo. Nad hlavu totiž mohla zvednout pás WBO pérové váhy a prozatímní pás WBC.

„Heather je tvrdá holka. Byla šampionkou z nějakého důvodu. Přišla bojovat, ale já jsem dnes byla lepší. Jsem pořád kousek před ní.“ – Rozpovídala se šťastná vítězka souboje. A jaké budou další plány opálené královny pérové váhy? „Chci souboj s Katie Taylor, ale ta je váhově výš, tak uvidíme, co bude chtít dělat. Ono nezáleží v jaké váze to bude, protože já vždycky zvítězím.“ – Dodala sebevědomě Amanda Serrano.

Ani dvacetiletý talent lehké váhy, Devin „The Dream“ Haney (23-0-0, 15 KO), neodcházel z newyorského ringu s prázdnou. S sebou si totiž odnášel prozatímní pás šampiona WBC, jelikož ve čtyřech kolech totálně rozbil o pět let staršího ruského válečníka, Zaura Abdullaeva (11-1-0, 7 KO). Souboj měl předem jasného favorita, což se potvrdilo hned od prvního dějství. Haney regulérně dominoval svoji rychlostí a přesnou zadní rovnou. Rus se rozhodl do pátého kola nenastoupit. „Cítil jsem se skvěle. Nechtěl jsem ho hned zničit, jen jsem se rozehříval, ale dopadlo to takto. Jsem spokojený s výhrou. Lomachenko pojďme na to.“ – Řekl si o příštího soupeře Haney, který zatoužil po nejlepším bojovníkovi napříč všemi vahami.