Devin Haney se bude připravovat v Austrálii!

George Kambosos vs Devin HaneyŠampión organizace WBC Devin Haney se bude před nadcházející sjednocující bitvou s šampiónem organizací WBA, WBO a IBF George Kambososem připravovat v Austrálii, aby se lépe aklimatizoval k boji!

4.6.2022 – Marvel Stadium, Melbourne, Austrálie
Lehká váha
George Kambosos 🇦🇺🆚🇺🇸 Devin Haney

Neporažená australská jednička a světová dvojka „Ferocious“ George KAMBOSOS (20-0-0, 10 KO) a neporažená americká trojka a světová pětka „The Dream“ Devin HANEY (27-0-0, 15 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o světové tituly WBA super, WBO, WBC a IBF!

V polovině března oznámil bývalý světový šampión Vasyl Lomachenko (16-2-0, 11 KO), že z důvodu situace na Ukrajině nebude moci nastoupit do zápasu s šampiónem George Kambososem. Ten to komentoval s porozuměním a slíbil Lomachenkovi, že až bude připraven, tak se určitě utkají.

Promotéři Kambosose a Haneye se poměrně rychle dohodli a čeká nás tak velmi zajímavý sjednocující duel dvou neporažených šampiónů. Na jedné straně má Kambosos tituly WBA super, WBO, IBF a na druhé stravě Haney pás WBC.

George Kambosos vs Teofimo Lopez

Osmadvacetiletý australský bijec George Kambosos získal tři světové tituly loni v listopadu, když ve velmi vyrovnaném zápase dokázal na body přetlačit Lomachenkového přemožitele Teofima Lopeze 115:112, 115:111 a 113:114. Sjednocující duel tak pro něj bude zároveň první obhajobou světových pásů.

Třiadvacetiletý americký šampión Devin Haney získal světový titul WBC 9. listopadu na galavečeru v Los Angeles, kde jasně vybodoval Alfreda Santiaga z Dominikánské republiky. Pás následně obhájil o rok později vítězstvím nad Kubáncem Yuriorkisem Gamboou. V loňském roce pás obhajoval dvakrát, když nejprve porazil Venezuelana Jorge Linarese a poté krajana Josepha Diaze. Nyní tak pás bude obhajovat počtvrté.

Devin Haney vs Joseph Diaz

Haney nyní oznámil, že se na začátku příštího týdne již přesune do australského Melbourne, kde se chce plně aklimatizovat a připravovat na tento zlomový duel jeho kariéry. Je to poprvé co se nebude připravovat v Las Vegas, kde již několik let také žije.