Devětatřicetiletý „King Kong“ předvedl formu na veřejném tréninku!

Kubánská jednička a světová osmička Luis „King Kong“ Ortiz (30-1-0, 26 KO) se v sobotu střetne s Rumunem dlouhodobě žijícím v Německu, Christianem Hammerem (24-5-0, 14 KO). Obávaný „King Kong“ předvedl svoji formu na veřejném tréninku.

29.3.2019 mu bude čtyřicet let, podle zákulisních bájí, pověstí a legend by mu mělo být už přes padesát, což se na kubánském tanečníkovi s dynamitovým úderem nikterak nepodepisuje. To ostatně předvedl i při svém veřejném tréninku, před sobotním duelem s Christianem Hammerem. O devět let mladší Němec pocházející z rumunského Galati před sebou nemá lehký večer. Ortize se pokoušel zastavit Jennings, Allen, Cojanu i Kauffman a všichni se klidili z ringu před limitem. I šampion organizace WBC v sedmém kole s Ortizem zavrávoral. O tři kola později však knockoutoval rodáka z Camaguey a to je přesně ten motor, který žene Ortize zpět na vrchol.

Od prohry s Wilderem jednoznačně zdemoloval jiného Rumuna, Razvana Cojanu. Následně se před limitem musel poroučet i odolný Američan, Travis Kauffman. Nyní se skoro přesně na rok vrací na místo činu, aby si opět podmanil Barclays Center. Ovšem ani světová čtrnáctka a německá dvojka nebude chtít dát kůži lacino. Po prohře s Alexanderem Povetkinem v roce 2017 se i Hammer veze na vlně dvou výher. Neporaženého krajana Michaela Wallische ukončil nečekaně v pátém kole před limitem. Nyní jej čeká první zámořský test a hned s jedním z nejlepších borců těžké váhy. Šokuje svět rumunsko-německé „Kladivo“, nebo udělá „King Kong“ další krok k odvetě s Wilderem? To se dozvíme v noci ze soboty na neděli.