Dereck Chisora ukončil Davida Price ve čtvrtém kole a ukořistil titul WBO Inter-Continental!

Bývalý neúspěšný vyzývatel o titul mistra světa a aktuální světová třináctka těžké váhy Dereck „WAR“ Chisora (32-9-0, 23 KO) ukončil Davida Price ve čtvrtém kole a nad hlavu mohl zvednout titul WBO Inter-Continental!

Britské derby přineslo do puntíku přesně to, co se očekávalo. Pětatřicetiletý Chisora se od prvního dějství zakousl do o půl roku staršího Davida Price a postupně jej ničil. Liverpoolský rodák absolutně nenašel klíč na styl svého soupeře a zbytečně se s ním snažil přetlačovat a dokonce s ním chodil do tvrdých výměn. V prvních dvou dějství ještě Price dokázal ubránit pokusy Chisory, často se snažil souboj svazovat do klinčů, jenže na konci třetího kola to borci s přezdívkou „WAR“ vyšlo. Tvrdý overhand ze strany rodáka ze Zimbabwe otřásl Pricem a několik dalších háků málem dokončilo svoji práci, byť i Price se závěrečným gongem trefil z posledních sil tvrdý zvedák, jenž Chisorovi podlomil kolena.

Bronzový olympijský medailista a aktuální světová dvaadvacítka toho však měla dost a jeho sok to moc dobře věděl. Ve čtvrtém dějství Chisora naprosto vnutil svému rivalovi svůj styl boje a několika tvrdými údery v klinči jej dokázal poslat na podlahu ringu. Evidentně otřesený Price se dokázal postavit na nohy, ale jeho roh věděl, že je konec a raději chránil zdraví svého bojovníka vhozeným ručníkem. Chisora mohl začít slavit celkem snadné vítězství se svým promotérem Davidem Hayem a nyní může začít vyhlížet další zajímavý souboj, možná i ten titulový. Podle veškerých informací se vítěz tohoto souboje střetne s fenomenálním Ukrajincem Oleksandrem Usykem, což by byl hodně zajímavý test pro bývalého nesporného krále křížové váhy. Brit není žádným velkým talentem, ale je to nesmírně odolný rváč s nátlakovým stylem, jenž není zrovna dvakrát čistý. To dvaatřicetiletému Ukrajinci příliš nevoní, což jsme mohli pozorovat v souboji s Mairisem Briedisem.