Dereck Chisora se zřejmě střetne s Josephem Parkerem 26.10.2019 v Londýně!

Souboje světové jedenáctky těžké váhy, Josepha Parkera (26-2-0, 20 KO) a světové dvanáctky, Derecka „WAR“ Chisory (31-9-0, 22 KO), se zřejmě dočkáme 26.10.2019 na galavečeru v Londýně.

Na konci října by měla do Londýna zavítat boxerská liga mistrů WBSS. Ta by měla divákům nabídnout finálový souboj super lehké váhy mezi Regisem Prograisem (24-0-0, 20 KO) a Joshem Taylorem (15-0-0, 12 KO). A to není vše. V rámci galavečera by si to měli rozdat, v ostře sledovaném duelu těžkých vah, Dereck Chisora s Josephem Parkerem. Souboj elitních bojovníků nejtěžší váhové kategorie je v jednání již od začátku tohoto roku, ale díky složitým zákulisním jednáním dojde na duel až na konci roku, což ostatně potvrdil i manažer Novozélandského válečníka, David Higgins.

„Nyní jsme už jen pár kroků od dohody. O tomto souboji jednáme již několik měsíců, ale až nyní jsme konečně dostali nabídku, kterou jsme ochotni akceptovat. Skrze e-mailovou korespondenci jsme obdrželi návrh na souboj koncem října tohoto roku. Bereme to. Bylo velmi těžké se dohodnout. David Haye a Eddie Hearn to měli dobře naplánované, ale nás z jednání jaksi vynechali a nechali nás čekat. Původně jsme požadovali již dubnový termín, ale pozdě nám odpověděli a Joe by měl málo času na přípravu. Snažili jsme se být zdvořilí na všech jednáních, ale někdy je to opravdu těžké. V Británii jsme absolvovali tři souboje a vždy jsme byly nespokojeni s výkony rozhodčích, ať už v souboji s Hughiem, nebo proti Joshuovi, kde stál sudí na jeho straně a chránil ho. Nedovolil Josephovi dostat se mu na tělo. Minulý rok proti Whytovi dostal Joe tvrdou hlavičku, kterou nějakým záhadným způsobem klasifikovali jako knockdown. Když by tato situace byla posouzená správně, tak by souboj skončil remízou. Každopádně i nyní očekáváme od britské strany špinavé praktiky.“ – Postěžoval si Higgins a zároveň potvrdil jednání mezi oběma stranami.