Dereck Chisora se střetne s Josephem Parkerem 26.10.2019 v Londýně?

Nové informace zveřejnil šéf stáje Matchroom Boxing, Eddie Hearn, ohledně souboje pětatřicetiletého britského raubíře, Derecka „War“ Chisory (31-9-0, 22 KO) se sedmadvacetiletým Novozélanďanem, Josephem Parkerem (26-2-0, 20 KO).

Souboj Derecka Chisory s Josephem Parkerem se domlouvá už hodně dlouho. Prakticky už od února se snažili promotéři tento souboj domluvit, ale to sedmadvacetiletý Novozélanďan patřil ještě pod promotérskou stáj Duco Events. „Snažili jsme se tento souboj domluvit dlouhé měsíce a stále nemáme smlouvu. Pouze jsem slyšeli hodně krásný slov, ale smlouva nikde. Jsem si jistý, že chtěli zdržovat schválně, aby měli časovou výhodu. Bohužel tedy musíme tento souboj zrušit.“ – Prozradil na konci února manažer David Higgins, který i nadále zastupuje Josepha Parkera. Jenže nyní již bývalý světový šampion WBO patří pod promotérskou stáj Matchroom Boxing, pod kterou spadá i britský raubíř a jednání jsou hned snazší.

Novozélandský válečník si odbyl svoji premiéru pod taktovkou Matchroom Boxing na konci června, kdy v deseti kolech ukončil australského veterána, Alexe „The Lionheart“ Leapaie (32-8-4, 26 KO), byť na něm byla vidět půlroční zápasová pauza a výkon v jeho podání nebyl ideální. To Chisora se blýskl v posledním duelu brutálním knockoutem, když ve druhém kole poslal do bezvědomí polského bojovníka, Artura „Szpila The Pin“ Szpilku (22-4-0, 15 KO) a ihned po souboji vyzval Parkera. „Chci Josepha Parkera, tak mi ho přiveďte. Doufám, že se mi to australské kuře nebude vyhýbat.“ – Neskrýval své touhy borec s přezdívkou „WAR“. Odpověď z druhého tábora na sebe nenechala dlouho čekat. „Dobrá práce Derecku. Uvidíme se brzy.“ – Napsal na svůj twitter jeden z nejmladších bojovníků špičky těžké váhy. Eddie Hearn nyní přispěchal s dalšími informacemi ohledně jejich souboje. „Vypadá to, že se oba borci střetnou 26.10.2019 na galavečeru v Londýně.“ – Fanoušci se tak mohou těšit na perfektní bitvu dvou válečníků světové patnáctky nejtěžší váhové kategorie.