Dereck Chisora se pravděpodobně střetne s Arturem Szpilkou!

Britský „WAR“, Dereck Chisora (30-9-0, 21 KO) se pravděpodobně střetne, 20.7.2019, s polským válečníkem Arturem „Szpila The Pin“ Szpilkou (22-3-0, 15). Zatím jde o nepotvrzený souboj, ale podle slov Eddieho Hearna jsou aktuální jednaní na dobré cestě.

S velkou pravděpodobností by červencovou kartu v O2 Aréně mohl doplnit souboj mezi aktuální světovou čtyřiadvacítkou, Arturem Szpilkou a světovou šestnáctkou, Dereckem Chisorou. Hlavním soubojem této karty bude souboj britského raubíře Dilliana Whyta s kolumbijským borcem Oscarem Rivasem. „Vedeme pokročilá jednání. Opravdu tento souboj chci, protože oba mají zajímavý styl boje a jsou si podobní i postavou. Tento souboj by mohl být opravdu zajímavý.“ – Prohlásil pro ostrovní média majitel stáje Matchroom Boxing, Eddie Hearn.

Artur Szpilka vs Adam Kownacki

Třicetiletý Szpilka byl o mnoho skoupější na slovo. „Prozatím o tom nechci mluvit, tudíž vám nic nepotvrdím. Momentálně se soustředím jen na sebe a svoji přípravu. Chci být do dalšího souboje maximálně připravený.“ – Prozradil rodák z polské Věličky. Polská trojka těžké váhy se naposledy objevila v ringu v listopadu minulého roku, kdy hodně těsně na body zdolala svého krajana Mariusze Wacha. Od té doby se v kempu Szpilky hodně změnilo. Hlavní změnou byla spolupráce s ruským trenérem Romanem Anuczinem. O pět let starší Chisora již patří do kategorie veteránů. Rodák ze Zimbabwe se naposledy objevil v ringu v tomto roce, když v dubnu s přehledem vybodoval utíkajícího Senada Gashiho.