Dereck Chisora: Pokud chcete porazit Usyka musíte faulovat a dát pár ran pod pás!

Britský raubíř, Dereck „WAR“ Chisora (29-9-0, 21 KO), se podělil o svůj recept na výhru nad Oleksanderem Usykem (16-0-0, 12 KO). Hvězdného Ukrajince čeká 25.5.2019 debut v těžké váze.

Nevzbudil mnoho povyku mezi obry, byť sjednotil křížovou váhu během dvou let a dokázal všechny své pásy obhájit proti Tonymu Bellevowi. Oleksandr Usyk patří mezi největší talenty aktuálního světa profesionálního ringu, přesto všechno mu experti příliš šancí v těžké váze nedávají. S prvním prohlášení přispěchal britský „DelBoy“. „Usyk bude noční můrou pro všechny těžké váhy. Ve chvíli, kdy půjde s váhou a silou nahoru, bude opravdovou noční můrou. Při jeho rychlosti a dovednostech zničí každou těžkou váhu.“ – Nastínil svoji myšlenku pětatřicetiletý rodák ze Zimbabwe.

„Pokud budete chtít vyhrát s Usykem, budete muset předvést trošku nečistý box. Pár faulů a ran pod pás. Jestli mi nabídnou velký balík peněz, tak s ním budu klidně bojovat. Každý, kdo bude chtít, tak může se mnou bojovat. Klidně se domluvím s Parkerem, nebo Usykem. Utkám se s kýmkoliv. Hlavně chci bojovat. Většina lidí se bojí bojovat, ale já bych klidně bojoval každý týden, když bych mohl.“ – Pokračoval ve svém vyprávění Chisora. „S Donem se mi pracovalo dobře, ale byl čas na změnu. Když jsem bojoval s Takamem, tak Dave Coldwell byl na druhé straně a líbila se mi jeho práce. I Tony Bellew mi řekl, že to byl dobrý tah najmout si Coldwella. Hodně mi pomohl s prací nohou a jsem i rychlejší.“ – Pochválil si spolupráci s novým trenérem.