Dereck Chisora: Doufám, že Szpilka přijde připravený na válku!

Dereck „War“ Chisora (30-9-0, 21 KO) pomalu, ale jistě ukončuje svoji přípravu na zápas s Arturem „Szpila The Pin“ Szpilkou (22-3-0, 15 KO). Oba borci se představí na galavečeru, jenž je naplánovaný na 20.7.2019 do londýnské O2 Arény.

Oba borci jsou již ostřílenými matadory v rámci těžké váhy. Oba si také vyzkoušeli titulový souboj a oba také v únoru změnili svého trenéra. Pětatřicetiletý rodák ze Zimbabwe, hájící britské barvy, se rozhodl pro kouče Davida Coldwella, pod kterým již odboxoval dubnový duel se Senadem Gashim. O pět let mladší Szpilka spojil své síly, po smrti svého dlouholetého trenéra Andrzeje Gmitruka, s ruským trenérem Romanem Anuczinem. U obou boxerů se tedy tak trošku očekává, že přijdou s něčím novým, i když u pětatřicetiletého Chisory bude zřejmě těžké cokoliv měnit.

„Můj první souboj pod novým trenérem nebyl dobrý. Byl jsem unavený a nemohl jsem dávat tolik úderů, kolik bych chtěl. Nyní bych chtěl ukázat něco úplně jiného. Pořád miluji box a nehodlám jít ještě do důchodu.“ – Rozpovídal se o své spolupráci s Coldwellem britský borec. Následně již svoje slova směřoval k polskému rivalovi. „Szpilku znám dobře. Doufám, že si z Polska přiveze hromadu energie a náš souboj bude opravdová válka. Snažili jsme se tento souboj domluvit několik měsíců a nakonec se to povedlo. Doufám tedy, že to čekání stálo za to. Uvidíme, co se stane v ringu.“ – Okomentoval nadcházející souboj Chisora.