Deontay Wilder je zpět!

Stiverne, Wilder, PovetkinNeporažený světový šampión těžké váhy organizace WBC „The Bronze Bomber“ Deontay Wilder (37-0-0, 36 KO) je zpět v tréninku, zápas bude mít pravděpodobně v prvním čtvrtletí 2017. Bude jeho soupeřem Povetkin?

Wilder na svém twitterovém účtu oznámil, že jeho rehabilitace ruky je ukončena a vrací se do tréninkového procesu. Předpokládaný termín obhajoby titulu WBC bude nejspíše na přelomu března a dubna. Podle prvních informací nebude jeho soupeřem ruský bijec Alexander Povetkin (30-1-0, 22 KO), který je oficiálním vyzyvatelem, protože se chce před tímto duelem naplánovat ještě dobrovolnou obhajobu.

Deontay Wilder vs Chris Arreola

Spekuluje se, že tým světového šampióna jedná s boxery Geraldem Washingtonem (18-0-1, 12 KO) a Dominicem Breazeale (17-1-0, 15 KO). Breazeale letos v červnu poprvé mezi profesionály prohrál, když jej zdemoloval v sedmi kolech Anthony Joshua (17-0-0, 17 KO), který tak úspěšně obhájil pás IBF.

Deontay Wilder vs Chris Arreola

Koho si nakonec Wilder vybere, to se dozvíme v následujících týdnech nebo měsících. Povetkin se 17. prosince utká s Bermane Stivernem a v případě prohry, by jeho místo oficiálního vyzyvatele zaujal on. V tom případě by nás čekala odveta mezi Wilderem a Stivernem a dalo by se předpokládat, že s tím by Wilder šel určitě hned.

Deontay Wilder