Deontay Wilder: V odvetě se Fury již nezvedne z podlahy ringu!

Aktuální světová dvojka a šampion organizace WBC, Deontay „The Bronze Bomber“ Wilder (41-0-1, 40 KO), nehodlá při odvetě s Tysonem „Gypsy King“ Furym (28-0-1, 20 KO) nic riskovat a chce jej ukončit velmi brzy.

Když se poprvé setkal obrovitý Brit s alabamským knockoutérem, byla z toho excelentní podívaná, ale také prvotřídní senzace. Absolutně nikdo nevěřil třicetiletému rodákovi z Manchesteru a není se ani čemu divit. Fury bojoval s depresemi, které řešil kokainem a zapíjel alkoholem. Jenže v červnu minulého roku se vrátil v souboji se Seferem Seferim a o dva měsíce si střihl duel s Francescem Pianetou. Následný výběr lineárního šampiona těžké váhy šokoval svět. Deontay Wilder? Tak brzy? Každý jej od tohoto souboje odrazoval. Proti byl jeho promotér i nejbližší rodina. Fury souboj s nejhrozivějším mužem těžké váhy zvládl a i když ležel v posledním kole na podlaze ringu, tak podle mnohých duel opanoval.

Wilder však podobný průběh opakovat nechce a v odvetě hodlá britského soka ukončit před limitem. Dle jeho slov čím dříve, tím lépe. „Až se sejdeme v odvetě, tak jej knockoutuji, ale nyní to udělám ještě rychleji, než tomu bylo v předešlém souboji. Tentokrát už nevstane, to vám slibuji. Když jsem mluvil s Tysonem po souboji, tak absolutně nevěděl, jak vstal. Nevěděl ani, jak se dostal na podlahu ringu. To je známka otřesu mozku. Jeho rodina nechce, aby šel do odvety se mnou a já se jim ani nedivím. Neměl by to dělat, protože já jsem nejhrozivější knockoutér v historii.“ – Hrozí třiatřicetiletý šampion. „První souboj byl dobrý, ale druhý bude ještě lepší.“ – Láká fanoušky Wilder na odvetu, která by se měla odehrát v únoru příštího toku.