Deontay Wilder: Určitě budu bojovat s Ortizem a pak knockoutuji Furyho!

Aktuální šampion organizace WBC a světová dvojka těžké váhy, Deontay „The Bronze Bomber“ Wilder (41-0-1, 40 KO), nepochybuje o tom, že se tento rok střetne s Luisem „King Kong“ Ortizem (31-1-0, 26 KO).

Stále se čeká na to, až Luis Ortiz podepíše smlouvu na odvetu s šampionem WBC, Deontayem Wilderem. Původně se měl tento souboj uskutečnit již v září, ale podle zákulisních informací má čtyřicetiletý kubánský veterán problémy s vízy. Aktuálně je tedy ve hře datum 23.11.2019 a třiatřicetiletý šampion nepochybuje o tom, že se duel uskuteční. „Souboj s Ortizem jistě bude. Čekám jen na něj a až ho knockotuji, tak se střetnu s Furym a toho také knockoutuji. Následně bude čas na sjednocení těžké váhy.“ – Rozpovídal se pro BBC „The Bronze Bomber“. Tak snadné to ovšem mít nebude.

Wilder má totiž na krku šibeniční termíny. S Ortizem se musí setkat nejpozději 23.11.2019, jelikož ve smlouvě s Furym má jasně stanoveno, že před jejich vzájemnou odvetou sice mohou bojovat, ale nejpozději do 30.11.2019, aby tím neohrozili jejich vzájemný střet, který je plánovaný na 22.2.2020. Pokud by pak šampion zdolal oba své oponenty, tak s největší pravděpodobností musí dojít na povinnou obhajobu s Dillianem Whytem, byť ten stále nevyřešil svůj dopingový skandál. Alabamského knockoutéra tak může sjednocující souboj zajímat až na konci roku 2020. Dříve to zřejmě nestihne, pokud by nedostal od WBC výjimku.