Deontay Wilder : Souboj s Breazealem je hodně osobní!

Ani jeden z těchto borců nechová k tomu druhému příliš sympatií. 18.5.2019 nepůjde jen o titul organizace WBC, který má v držení Deontay Wilder (40-0-1, 39 KO), ale půjde i o vyřizování účtů a čest. Toho si je vědom i vyzývatel, Dominic Breazeale (20-1-0, 18 KO).

Oba borci mají nevyřízené účty z roku 2017. Po galavečeru, který se konal v alabamském Birminghamu, kde šampion uhájil svůj pás v pěti kolech proti krajanovi Geraldu Washingtonovi a Breazeale svedl fantastickou, napínavou a hlavně vítěznou bitvu s polský válečníkem Izuagbem Ugonohem, se oba bijci střetli na hotelové recepci. Mladší bratr šampiona, Marsellos Wilder, se slovně pustil do rodáka z Glendale a bylo zle. Za chvíli museli oba týmy krotit své boxery, jelikož došlo na regulérní bitku. Od té doby panuje mezi obry nevraživost a jak jeden, tak druhý si chtějí vyřizovat účty. Tentokrát již v ringu.

„Uvidíme, co se stane, protože je to sakra osobní. Jsem knockoutový umělec a to, co dělám nejlépe je, že tyhle sráče posílám do bezvědomí.“ – Rozvášnil se o víkendu alabamský knockoutér. „ Dám fanouškům to, na co čekají. Jestli chcete vidět dobrý box, tak dobře mohu boxovat, ale buďme k sobě upřímní. Nikdo nechodí se dívat na box. Lidé chtějí knockout. Moje motto je jasné : Neplatí mi přesčasy.“ – slibuje ostrou řež třiatřicetiletý šampion. Jediný, kdo zatím dokázal Wilderovi vzdorovat a neporoučel se před limitem je lineární šampion Tyson Fury, ale i ten se ocitl na podlaze ringu. Stejně starý „Trouble“ je hodně odolným bijcem a válečníkem s velkým srdcem. V roce 2016 dokázal porazit s počítání Amira Mansoura a to samé se povedlo i s Ugonohem. Zatím jediný, kdo jej dokázal ukončit byl aktuální král těžké váhy, Anthony Joshua.