Deontay Wilder se v září postaví k další dobrovolné obhajobě, kdy se utká s Povetkinem?

Deontay Wilder vs Alexander PovetkinMistr světa organizace WBC „The Bronze Bomber“ se na podzim opět vrátí do ringu k dobrovolné obhajobě svého pásu, kdy nastane dlouho očekávaný souboj s Ruskou mašinou Alexanderem Povetkinem?

Deontay Wilder získal titul WBC 17. ledna, když vybodoval šampióna Bermane Stiverneho 120:107, 119:108 a 118:109. K první obhajobě pásu si vzal krajana Erica Molinu, kterého knockoutoval minulý víkend v 9. kole.
Ovšem jak si každý myslel, že to bude pohodlná a lehká obhajoba, tak se spletl, neboť Molina boxoval srdcem a nedal svou kži zadarmo, což předvedl ve 3 a 5. kole zápasu.
Alexander Povetkin je držitelem stříbrného pásu WBC a tudíž je oficiálním vyzyvatelem Wildera. Už to vypadalo, že by oba borci mohli změřit síly ještě letos, ale tým Wildera chce ještě jednu dobrovolnou obhajobu, což posvětilo i vedení organizace WBC.
V pravidlech této organizace je napsáno, že šampión musí titul obhájit s povinným vyzyvatelem do roku od jeho zisku, takže to znamená do 17.ledna 2016.
Můžeme tedy čekat na konci září druhou dobrovolnou obhajobu a poté začnou jednání mezi Wilderem a Povetkinem a zápas můžeme očekávat na sklonku roku.

17.1.2015 Deontay Wilder vs Bermane Stiverne