Deontay Wilder se setkal s Tysonem Furym na druhé tiskové konferenci!

Druhá tisková konference mezi aktuálním šampionem WBC Deontayem „The Bronze Bomber“ Wilderem (42-0-1, 41 KO) a bývalým světovým šampionem Tysonem „Gypsy King“ Furym (29-0-1, 20 KO) se nesla v nezvykle přátelském duchu.

Úplně jiný formát tiskové konference absolvovali pánové Deontay Wilder a Tyson Fury před plánovaným únorovým duelem. Oba se usadili tváří v tvář na křesla ve studiu a v přátelském duchu rozjímali o blížící se odvetě. Hlavně britský obr byl až nevídaně vlídný. „Čísla nelžou. Knockoutová bilance tohoto muže mluví jasně. Jde o největšího knockoutéra v historii těžké váhy. I když toho chlapa nesnáším, tak tohle musím uznat. Nikdy jsem nebojoval s někým, kdo knockoutoval každého, s kým bojoval. Tedy, skoro každého. Deontay má brutální sílu.“ – Spustil zcela nečekaně rodák z Manchesteru.

„Bez ohledu na to, jak do sebe rýpeme, tak tohle zkrátka musím respektovat. Měl deset obhajob. Zdolal v tomto ohledu rekord Mika Tysona, či Lennoxe Lewise. My jsme dva jediní neporažení boxeři těžké váhy, kteří se rozhodli se postavit proti sobě.“ – Pokračoval ve svém výkladu hvězdný „Gypsy King“, jenž si však nadále stojí za svým, že Wildera knockoutuje ve druhém kole. „Stojím si za tímto výrokem. V prvním souboji jsem se ho snažil vybodovat, snažil jsem se využít svého přirozeného talentu, ale nefungovalo to. Počítám s výhrou, takže počítám remízu, jako prohru. On to má stejně.“

Šampion WBC má však opačný názor a rozhodně nepočítá s tím, že by jej Fury mohl kncokoutovat. „Nemyslím si, že mě knockoutuje. Viděli jsme u něj pár knockoutů, ale rozhodně to není přirozený knockoutér. Necítil jsem jeho údery v našem prvním souboji. Stále si myslím, že má Tyson místo pěstí polštáře. Lidé říkají, že nejsem talent. Nejsem, ale mám sílu. Všechno na jeho těle bude mým terčem a vše co může být zasaženo, tak bude zasaženo.“ – Mluvil s vážností sobě vlastní alabamský knockoutér. Kdo nakonec odejde z lasvegaského ringu coby vítěz? To se dozvíme již 22.2.2020.