Deontay Wilder se poučil: Už nikdy si na sebe nevezmu takto těžký nástupový kostým!

Bývalý světový šampion WBC a aktuální pětka těžké váhy Deontay „The Bronze Bomber“ Wilder (42-1-1, 41 KO) se ohledně svého nástupového kostýmu hodně poučil. Příště se raději vrátí k lehčím variantám.

Bývalý světový šampion chtěl jako vždy svým nástupovým kostýmem zaujmout davy. Navíc v měsíci, kdy se slaví černošská historie si chtěl připravit něco opravdu speciálního. To se čtyřiatřicetiletému Američanovi povedlo, ale sám na to doplatil, jelikož jeho nástupový oblek vážil skoro dvacet kilogramů, což jej cestou do ringu stálo mnoho sil. „V předešlých soubojích nevážilo moje nástupové oblečení tolik, protože bylo převážně vyrobené z polystyrenu. Nyní tam byly velice těžké prvky. Dokonce jsem měl v masce baterie. Už nikdy podobnou chybu neudělám a nevezmu si na sebe takto těžký kostým před duelem.“ – Zpytoval svědomí Wilder.

„Když jsem si nasadil helmu, tak to strašně dlouho trvalo, než jsem šel vůbec na nástup. Následná dlouhá cesta do ringu a schody mě úplně vyčerpaly nohy. Bylo to skoro jako trénink se zátěžovou vestou. Možná mě to neoslabilo tolik, ale rozhodně víc, než jsem předpokládal. Pak se na mě Fury ještě několikrát pověsil tou svoji nelidskou váhou a byl jsem vyřízený.“ – Prozradil „Bronzový Bombardér“, který se však okamžitě stal terčem posměšků ze strany fanoušků, boxerů i odborníků. Například expert z ESPN prohlásil, že Wilderova výmluva je jedna z nejtrapnějších, jakou kdy v životě slyšel.