Deontay Wilder: Nemyslím si, že je Tyson Fury šampionem. V odvetě jsem nebyl sám sebou!

Bývalý šampion WBC těžké váhy a aktuální světová dvojka Deontay „The Bronze Bomber“ Wilder (42-1-1, 41 KO) po skoro dvou měsících prolomil mlčení a promluvil o souboji s Tysonem „The Gypsy King“ Furym (30-0-1, 21 KO).

Jejich první souboj se datuje k prosinci roku 2018. Absolutně nikdo nevěřil, že by britský obr Tyson Fury mohl zdolat obávaného šampiona WBC Deontaye Wildera. Vždyť byl mimo ring skoro tři roky a souboje se Seferem Seferim a Francescem Pianetou neukazovali, že je ve vrcholné formě. Jenže jednatřicetiletý Brit to málem dokázal a nebýt dvou počítání, tak by jejich první bitvu opanoval. Právě knockdown z posledního kola dával tušit, že americký knockoutér by odvetu mohl ukončit celkem snadně a rychle. Přece jen si už hvězdného „Gypsy Kinga“ načetl a dokonce on sám věřil, že jeho pravačka najde cíl. Jenže Fury opět úřadoval. Naprosto změnil styl a Wildera ukončil v sedmi dějstvích. Čtyřiatřicetiletý rodák z Alabamy nyní prolomil mlčenlivost a po dlouhé době promluvil. Slova pokory a uznání by jsme však čekali marně.

„Nemyslím si, že je Fury šampionem. Není šampionem, protože máme před sebou ještě jeden duel. On moc dobře ví, že jsem v tom souboji nebyl ve své kůži. Nebyl jsem to já. Nebyl to skutečný Deontay Wilder. Nebyl jsem zcela v pořádku. Všechno na světě má svoje místo i čas. Brzy odhalím mnoho věcí, které situaci vysvětlí.“ – Prozradil nejobávanější knockoutér těžké váhy. Světovými médii nedávno rezonovala zpráva, že „The Bronze Bomber“ absolvoval operaci poraněného bicepsu. Že by to byl ten důvod, kvůli kterému Američan poprvé ve své profesionální kariéře prohrál. To se snad brzy dozvíme. Trilogie obou obrů zatím nebyla oficiálně oznámena, ale promotéři odhalili, že by se mohla konat již 3.10.2020. Místo konání je dodnes záhadnou a podle všeho se určí na poslední chvíli.