Deontay Wilder: Nemám Breazeala rád a hodlám ho ukončit bez soucitu!

Ani jeden z těchto borců nechová k tomu druhému příliš sympatií. 18.5.2019 nepůjde jen o titul organizace WBC, který má v držení Deontay Wilder (40-0-1, 39 KO), ale půjde i o vyřizování účtů a čest. Toho si je vědom i vyzývatel, Dominic Breazeale (20-1-0, 18 KO).

Oba borci mají nevyřízené účty z roku 2017. Po galavečeru, který se konal v alabamském Birminghamu, kde šampion uhájil svůj pás v pěti kolech proti krajanovi Geraldu Washingtonovi a Breazeale svedl fantastickou, napínavou a hlavně vítěznou bitvu s polský válečníkem Izuagbem Ugonohem, se oba bijci střetli na hotelové recepci. Mladší bratr šampiona, Marsellos Wilder, se slovně pustil do rodáka z Glendale a bylo zle. Za chvíli museli oba týmy krotit své boxery, jelikož došlo na regulérní bitku. Od té doby panuje mezi obry nevraživost a jak jeden, tak druhý si chtějí vyřizovat účty. Tentokrát již v ringu.

„Ani kousek lítosti, protože tohle je box. To je to, co děláme. To je to, s čím jsme souhlasili. Lidé, co tento sport nikdy nedělali, nikdy nepochopí, čím si musíme projít. V ringu bojujeme o naše životy. Může se stát cokoliv, ale nesmíte myslet na to nejhorší. Jeden úder totiž může všechno změnit. Mluvíte o tom, že toho chlapa můžu zabít? Ano můžu a pokud se to stane, tak se to prostě stane. Pokud se dostanete do situace, kdy je to osobní, tak ani jeden nechce pro toho druhého dobré věci. Říkám jen pravdu, jsem realista a proto mě lidi milují. Neberu Breazeala na lehkou váhu. Beru tuto situaci jako by on byl mistrem světa. Vůbec ho nemám rád. To, co udělal, je nepřijatelné. Nemůžu se dočkat, až se sejdeme v ringu.