Deontay Wilder nechce titul Franchise Champion a rozhodl se jej nepříjmout!

Aktuální šampion federace WBC a světová dvojka těžké váhy Deontay „The Bronze Bomber“ Wilder (41-0-1, 40 KO) oznámil, že pokud mu WBC nabídne titul Franchise Champion, tak jej odmítne.

Federace WBC nedávno přišla s novým titulem, který rozdává dlouholetým šampionům. První, kdo obdržel tento titul byl Saul „Canelo“ Alvarez (53-1-2, 36 KO), jako druhý jej dostal král lehké váhy Vasyl „Hi-Tech“ Lomachenko (14-1-0, 10 KO). Výhody tohoto titulu? Držitel pásu je stále nejdůležitějším šampionem WBC a zároveň nemusí svůj pás hájit v povinných obhajobách, což konkrétně pro Lomachenka znamená, že se může plně soustředit na sjednocení divize a ne na to, že jej nahání dvacetiletý hladový Američan Devin Haney. Devětadvacetiletá mexická hvězda Saul Alvarez pro změnu tímto krokem utekl od povinné obhajoby s Jermallem Charlem. A to je právě to, co se fanouškům krajně nelíbí.

Pás se tedy stal spíše trnem v oku fanoušků, jenž jej považují za krok, který chrání protěžované šampiony. To si moc dobře uvědomuje alabamský knockoutér a držitel pásu WBC těžké váhy. Wilder tedy učinil prohlášení, ve kterém oznamuje, že titul Franchise Champion nikdy nepřijme. „Fanoušci nejsou s tímto titulem spokojeni a já nebudu dělat něco, co moji fanoušci nechtějí, protože boxuji kvůli nim.“ – Prohlásil čtyřiatřicetiletý šampion. Tímto krokem si rodák z Tascaloosy zřejmě získal několik dalších fanoušků a potvrdil opravdové srdce šampiona. Wildera nyní čeká dobrovolná obhajoba s Luisem Ortizem a v únoru příštího roku jej čeká povinná obhajoba proti Tysonovi Furymu.