Deontay Wilder: Můj nástupový kostým mi vzal sílu. Vhozený ručník do ringu? Šlo o spiknutí!

Dva dny po souboji se na téma velké víkendové odvety rozpovídal i sám sesazený šampion WBC Deontay „The Bronze Bomber“ Wilder (42-1-1, 41 KO), kterého Tyson „Gypsy King“ Fury (30-0-1, 21 KO) ukončil v sedmi kolech.

Po dvou dnech mlčení se ke slovu dostal i bývalý světový šampion WBC Deontay Wilder, aby okomentoval jeho odvetný duel s Tysonem Furym. Jednatřicetiletý Brit naprosto zdemoloval amerického knockoutéra a dlouho se čekalo, jak se k tomu rodák z Alabamy postaví. Ten bohužel vidí chybu všude, jen ne v sobě. „Ten nástupový oblek byl na mě až příliš těžký. Od začátku souboje jsem vůbec necítil nohy a ve třetím kole jsem byl už zcela hotový. Spousta lidí říkalo, že se mnou nebylo něco v pořádku. Měli pravdu. Snažil jsem se ze sebe sice vydat to nejlepší, ale když vás neposlouchají nohy, tak je to špatné. Ten kostým mi vzal všechnu sílu, protože byl hrozně těžký. S helmou i bateriemi vážil přes osmnáct kilogramů, ale já chtěl, aby byl můj nástup velkolepý. Měla to být oslava černošské historie.“ – Začal své povídání o první profesionální porážce Wilder.

Těžký nástupový kostým byl tedy na vině a kvůli němu šampion podal špatný výkon. Každopádně trestu neunikne ani muž, jenž hodil do ringu ručník. Mark Breland, dlouholetý to kouč nejhrozivějšího knockoutéra těžké váhy, měl výslovně zakázané vhazovat do ringu ručník, přesto to udělal. Že by spiknutí? „Jsem na něj fakt naštvaný. Několikrát jsme to probírali. Mluvili jsme o tom dost často. Několikrát jsem řekl, že jako válečník, jako šampion a jako vůdce těžké váhy dám do svých soubojů všechno. Vstupuji do ringu, kde se chystám soupeře zabít a respektuji, pokud se soupeř snaží udělat to samé.“ – Pokračoval ve svém vyprávění čtyřiatřicetiletý Američan. „Můj tým moc dobře ví, že do ringu nikdy nemá házet ručník. Nejsem jako ostatní, jsem speciální a bez ohledu na to, jak to vypadalo, jsem byl pořád schopný jej knockoutovat. Měli jsme před sebou ještě pět kol. Tohle je můj boj, můj život, moje kariéry a oni musí respektovat moje přání.“ – Zlobil se „The Bronze Bomber“.

„Řeknu vám to takto. Byl jsem neporažený šampion s dvaačtyřiceti výhrami a deseti obhajobami. Knockoutoval jsem skoro všechny. Mohl jsem v duelu pokračovat, protože jsem byl při vědomí. Moje nohy sice neposlouchali, ale byl jsem schopný pokračovat. Měl jsme sílu na to, abych duel ještě otočil jedním úderem. Jenže Mark vhodil do ringu ručník a tím mě hodně zklamal. Podle mě to bylo spiknutí. Protože Anthony Dirrell seděl blízko ringu a pořád křičel ať někdo hodí ručník. Všichni víme, že Dirrell je svěřenec Sugara Hilla Stewarda, který byl v rohu Tysona Furyho. Podle mě se Mark nechal strhnout a prostě ten ručník hodil. To však nemění nic na tom, že mě zklamal a až se vrátím z dovolené, tak budu muset udělat velká rozhodnutí.“ – Dokončil své zajímavé povídání aktuálně pátý muž světového žebříčku, který se chystá do Afriky na dovolenou.

Breland ale podle mnohých udělal dobře, že do ringu vhodil ručník a prakticky se jej zastal i ringový sudí Kenny Bayless, jenž bývalého šampiona bedlivě sledoval od šestého kola a byl rozhodnutý duel brzy zastavit. „Měl jsem starost o jeho zdraví, ale zeptal jsem se ho, jestli chce dál pokračovat v boji. Jasně, že chtěl, protože je to bojovník, ale po šestém kole jsem ho už hodně sledoval, protože jsem měl o něj opravdu starost. Schytal příliš čistých a tvrdých úderů. Kdyby jeho roh nehodil ručník, tak bych to pravděpodobně ukončil po několika dalších úderech. V tom sedmém kole už jen stál v rohu a neodpovídal na Tysonovi údery.“ – Sdělil médiím zkušený americký sudí. Wilder se tedy na Brelanda může zlobit jak chce, ale duel by byl i tak nejspíše brzy zastavený a jeho kouč se podle všeho pouze snažil předejit vážnějším následkům.