Deontay Wilder: Joshua chtěl jen přežít. Ruiz zničil naše plány na sjednocení těžké váhy!

Hodně se čekalo na to, jak se vyjádří k odvetnému souboji mezi Anthonym „AJ“ Joshuou (23-1-0, 21 KO) a Andym „Destroyer“ Ruizem Jr. (33-2-0, 22 KO) šampion organizace WBC Deontay „The Bronze Bomber“ Wilder (42-0-1, 41 KO).

Nejhrozivější knockoutér těžké váhy si hodně přál vítězství Andyho Ruize v odvetě s Anthonym Joshuou. Důvod? Američan s mexickými kořeny je stájovým kolegou Wildera a případné sjednocení všech titulů by bylo hodně snadné domluvit. Jenže ten sen je pryč, jelikož třicetiletý „Destroyer“ nezvládl v odvetě zopakovat svůj výkon z června a Joshua jej v nudném souboji vybodoval. Spíše si vyloženě doběhl pro tituly mistra světa. „Ruiz neboxoval tak, jak měl. Nebyl dostatečně aktivní a postrádal rychlost z prvního souboje. Zničil naše plány na sjednocení. Měli jsme se utkat začátkem května o všechny tituly mistra světa, ale to se nyní nestane.“ – Hlásil po duelu značně naštvaný šampion.

A ani výkon britského rivala jej příliš neuchvátil. „Nic v tom souboji nedokázal. Udělal jen to, co udělat musel, ale nikoho tím nepřesvědčil. Pořád si myslím, že je Ruiz lepší boxer, než on. Bojoval jako Klitschko – jab, chytnout se a hlavně vše bezpečně. Toto není styl, který vám vyhraje srdce fanoušků.“ – Pokračoval ve svém vyprávění evidentně otrávený rodák z Alabamy. „Joshua chtěl jen přežít a nechtěl riskovat. Každý máme jinou mentalitu. Já jsem válečník a chci za každou cenu zničit soupeře. On ne.“ – Dokončil své povídání „Bronzový Bombarďák“, který se evidentně ke sjednocení váhy jen tak nedostane.