Deontay Wilder je ochotný ustoupit sjednocujícímu souboji mezi Joshuou a Furym!

Deontay „The Bronze Bomber“ Wilder (42-1-1, 41 KO) je ochotný ustoupit sjednocujícímu souboji mezi Anthonym „AJ“ Joshuou (23-1-0, 21 KO) a Tysonem „The Gypsy King“ Furym (30-0-1, 21 KO).

Původně byly plány promotérů jasné. Aktuální šampion WBC a král těžké váhy Tyson Fury si to měl ve třetím souboji rozdat s nejhrozivějším knockoutérem Deontayem Wilderem. Naopak držitel pásů WBA, WBO, IBF a IBO Anthony Joshua měl vstoupit do jednoho ringu s povinným vyzývatelem skrze IBF Kubratem „The Cobra“ Pulevem (28-1-0, 14 KO). Jenže nyní se začalo spekulovat o tom, že oba britští šampioni své soupeře uplatí a vrhnou se přímo na sjednocující duel, který by měl proběhnout koncem roku. Tuto spekulaci nyní hodně přiživil i sám čtyřiatřicetiletý „Bronzový Bombarďák“. Američan je ochotný vzdát se souboje s o tři roky mladším Britem, když mu promotéři vyplatí tučný balík deseti milionů dolarů. Otázkou však zůstává, jestli mají promotéři dostatek peněz a jestli k podobnému kroku bude svolný i bulharský veterán.

Šéf stáje Top Rank Boxing Bob Arum rozhodně není nadšený z toho, že by měl Wilderovi platit astronomické odstupné a je přesvědčený, že ani Eddie Hearn by nebyl zrovna štěstím bez sebe, když by musel podobné peníze poslat bulharské straně. „Debaty o odstupném pro Wildera a Puleva jsou vtipné. Nacházíme se v dost těžké situaci, kdy pandemie koronaviru všechno zastavila a spousta lidí přišla o velké příjmy. Nemůžeme si ty peníze jen tak vytisknout. Nemáme k tomu prostředky, tak kdo by to zaplatil? Je snadné říct, abychom jim zaplatili a konečně uspořádali sjednocující souboj, ale k tomu nejsou prostředky.“ – Prozradil osmaosmdesátiletý promotér. Možná bohatí šejkové ze Saúdské Arábie nakonec najdou řešení a prostředky k tomu, aby potěšili všechny fanoušky po celém světě.