Deontay Wilder: Fury z našeho souboje zdrhne, ale já mu rozumím! Gypsy King mu odpověděl!

Aktuální šampion organizace WBC v těžké váze Deontay „The Bronze Bomber“ Wilder (41-0-1, 40 KO) si stále myslí, že Tyson „Gypsy King“ Fury (29-0-1, 20 KO) uteče z jejich odvety, jenž je plánovaná na 22.2.2020.

Píše se datum 1.12.2018 a Tyson Fury nastupuje do dvanáctého kola proti šampionovi WBC Deontayi Wilderovi. Podle mnohých po jedenácti kolech vede na body a pokud jej Američan neknockoutuje, tak souboj opanuje na body. Jenže po čtyřiceti vteřinách dvanáctého kola posílá knouckoutér z Alabamy svého britského soka brutálně k zemi a nikdo již nedoufá, že se „Gypsy King“ postaví na nohy. Jenže rodák z Manchesteru neuvěřitelně vstal z mrtvých a souboj dovedl ke kontroverzní remíze. Ale právě ten knockdown z dvanáctého dějství je podle šampiona WBC tím důvodem proč Fury do odvetného souboje nikdy nenastoupí.

„Nechce se mu do té odvety, protože ví, že mám sílu. Dívám se na to z pohledu fanouška, který sleduje mé souboje. Padl na podlahu ringu a oči se mu obrátily v sloup. Byl úplně mimo. Jeho rodina ten souboj nechce, jeho manželka se na to nechce znovu dívat, jeho bratři a jeho otec nechtějí tomu přihlížet. Dokonce jeho otec řekl, že tentokrát už nevstane. Proto rozumím tomu, že z naší odvety zdrhne. Může bojovat klidně s někým jiným, ale musí si uvědomit, že podepsal smlouvu. Nyní musí čelit následkům. Buď nastoupí do souboje se mnou, nebo bude muset platit vysokou pokutu.“ – Myslí si nejhrozivější knockoutér těžké váhy. Reakce z britského tábora na sebe nenechala dlouho čekat.

„Kdybych se tě bál, tak s tebou asi nechci souboj. Museli mě okrást, abys dostal remízu. Nevím proč si myslíš, že se tě bojím. Udělej si svoji práci s Ortizem a přestaň používat moje jméno na zvyšování své vlastní popularity. Měl bys dostat 20% z našeho souboje, ale to neudělám, protože jsem spravedlivý muž. Uvidíme se 22.2.2020 a já dokončím to, co jsem začal. Tentokrát tě rozbiju ty velkej sráči.“ – Poslal svůj vzkaz do zámoří aktuálně pátý muž světové žebříčku. No situace nám začíná pěkně houstnout, tak doufejme, že se Wilder v souboji s Ortizem nezraní a my se budeme moci těšit na opravdu žhavou odvetu.