Deontay Wilder : Fury potřebuje strýce Petera, aby boj se mnou vyhrál!

Ani šampion WBC, Deontay Wilder (40-0-0, 39 KO) nezůstal pozadu a rozehrál svoje psychologické hry vůči svému britskému protějšku. A dotkl se možná velmi citlivého tématu. Podle šampiona potřebuje Tyson Fury (27-0-0, 19 KO) ve svém rohu strýce Petera, aby měl možnost v duelu uspět.

Brit se domnívá, že Wilder nemůže obstát při tlaku, který bude generovat jejich souboj. Dle Furyho slov nestál nikdy Američan v tak velkém duelu. On už za sebou jeden takový má a to proti ukrajinské legendě Wladimiru Klitschkovi (64-5-0, 53 KO), kterého dokázal v roce 2015 porazit a šokovat tak celý svět. „Víte, myslím si, že jsem se dostal do jeho hlavy. On nemá zkušenosti s tak velkým soubojem, jako jej teď čeká. Nemá absolutní ponětí do čeho jde. Nikdy nestál proti tak velkému a výřečnému chlápkovi, jako jsem já.“ – Nastínil svůj pohled Tyson Fury.

I „Bronzový Bombarďák“ ale přispěchal se svým pohledem na věc a rozhodně se dotkl velmi citlivého tématu, ohledně Furyho rodiny. „Myslím si, že Peter Fury, byl jeho součástí k úspěchu. Byl tím, kdo jej dovedl k triumfu nad Klitschkem. Pomohl mu rozebírat Wladimíra na tiskovkách, což vedlo k tomu, že se mu Fury dostal do hlavy. Všichni víme, že box je hlavně o psychice. Ano jde i o fyzickou stránku, ale pokud to nemáte v hlavě, tak vyhrávat budete jen těžko. Nevím, co se stalo v jeho rodině, ale myslím si, že potřebuje Petera po svém boku, jestli chce uspět.“ – Zakončil svoji úvahu americký šampion organizace WBC.