Deontay Wilder: Dokončujeme jednání s Luisem Ortizem!

9.11.2019 je datum, kdy dojde na odvetu mezi aktuálním šampionem WBC, Deontayem „The Bronze Bomber“ Wilderem (41-0-1, 40 KO) a kubánským „King Kongem“ Luisem Ortizem (31-1-0, 26 KO). Brzy by mělo být známo i místo konání.

Oba bijci se poprvé potkali 3.3.2018 a byla z toho fantastická podívaná. Souboj obou elitních boxerů těžké váhy měl hodně opatrný rozjezd a i jindy divoký šampion působil hodně pasivním dojmem. Teprve v pátém kole sešlápl alabamský knockoutér pomyslný pedál od plynu a poslal kubánského soupeře poprvé na podlahu ringu. V šestém a sedmém dějství pokračovala mírná převaha šampiona, jenže zkušený Ortiz si počkal na kontr a náhle měl problémy šampion, kterého na konci dějství zachránil gong oznamující konec kola. Kdyby kolo pokračovalo jen o malinko déle, pak by nejspíše „King Kong“ svoji práci dokončil.

Na kdyby se ale nehraje. Wilder se, jako pravý šampion, dostal z problémů a svoji práci dokončil v desátém dějství, kdy již vyčerpaný Ortiz nezvládl vstát. Na začátku listopadu budeme svědky odvety, tedy měli bychom být, jelikož smlouva na tento souboj ještě nebyla podepsána. Podle třiatřicetiletého držitele titulu WBC jde však jen o formalitu. „Jsme na konci jednání. Bylo potřeba doladit jen pár věcí a brzy vše oznámíme oficiálně. Bude to velký boj.“ Ujišťuje fanoušky. „O Ortizovi všichni mluví s neúctou. Mluví o tom, že již není dobrý a také neustále upozorňují na jeho věk. Uvědomte si, že s ním nikdo nechce do ringu. Jedná se o hodně nebezpečného bojovníka, kterému se ostatní vyhýbají.“ – Hájí svého soupeře Wilder.